رای متقن قضائی از جمله عوامل پیشرفت حقوق در آن جامعه است

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به پیشگامی استان یزد در حوزه نقد رأی گفت: آرای متقن قضائی از جمله عوامل پیشرفت حقوق در آن جامعه است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ غلامعلی دهشیری در چهارمین نشست نقد رأی استان یزد که با موضوع عدم رعایت نظامات دولتی منجر به فوت نوجوانان ایرانی در کشور گرجستان در سالن اندیشه دانشگاه یزد برگزار شد، با اشاره به اینکه نشست های نقد رأی برای اولین بار در کشور از استان یزد آغاز شد گفت: در این نشست ها دستگاه قضا خود را در بوته نقد عموم و به ویژه جامعه حقوقی قرار می دهد.
وی از رأی به عنوان عصاره پرونده و ماحصل تفکر و دانش حقوقی یک قاضی یاد کرد و افزود: برگزاری نشست های نقد رأی یک جسارت توام با نوآوری است که با هدف جلب نظر جامعه حقوقی صورت می گیرد. 
دهشیری با بیان اینکه سایه اندیشه و تفکر یک دادرس در خلال رأی آشکار و متجلی می شود، گفت: در یک جامعه پویا و قانونمند آرای محاکم از جمله عوامل پیشرفت حقوق در آن جامعه محسوب می شود.
عالی ترین مقام قضائی استان تصریح کرد: حق مداری و عدالتخواهی دستگاه قضا در خلال رأی محکم و متقن متجلی می شود.
وی با تقدیر از همکاری دانشگاه های استان در برگزاری نشست های نقد رأی افزود: برگزاری چنین نشست های علمی برکات بسیاری را برای مجموعه دستگاه قضا استان و به تبع آن عامه مردم به ویژه جامعه حقوقی اعم از اساتید حقوق، وکلا ،دانشجویان،قضات و ... به همراه دارد.
دهشیری با اشاره به ابلاغ سند تحول قوه قضائیه بر لزوم تبدیل سند تحول قوه قضائیه به گفتمان نخبگانی تاکید کرد و افزود:  نقد این سند در مراجع علمی و دانشگاهی زمینه ساز ارتقاء آن و تعالی دستگاه قضا در راستای تحقق عدالت در جامعه است.

46

کد خبر 1489309

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =