رهایی سه متهم به قتل عمد از مجازات قصاص نفس در استان یزد

رئیس شوراهای حل اختلاف استان یزد گفت: با همت و تلاش شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان و جلب رضایت و بخشش اولیا دم، ۳ نفر از متهمان به قتل عمد در یک ماه اخیر از مجازات قصاص نفس رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمدرضا حداد در این رابطه بیان داشت: با تلاش پیگیر و دلسوزانه اعضای شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان مرکزی یزد و برگزاری جلسات متعدد با خانواده‌ های اولیای دم، منجر به رضایت آنها و رهایی متهمان از مجازات قصاص نفس گردید.
این مقام قضایی در رابطه با استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف اظهار داشت: هدف این مجموعه ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش و حل و فصل اختلافات مردم است که باید از ظرفیت این نهاد مردمی استفاده بیشتری صورت گیرد. 
حداد نقش سازنده شوراهای حل اختلاف را در حل و فصل دعاوی مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت این نهاد میانجی گر و همچنین استمداد از معتمدین و ریش سفیدان بسیاری از اختلافات حقوقی وکیفری را می توان حل وفصل نمود .
وی در پایان از زحمات کلیه اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف در سراسر استان که علی رغم تمام مشکلات و کاستی ها، دلسوزانه در جهت حل اختلافات قضایی همنوعان خود تلاش نمایند تقدیر و تشکر نمود.

46

کد خبر 1489311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =