15پایگاه سلامت اجتماعی در قزوین فعالیت می‌کند

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: ۱۵پایگاه سلامت اجتماعی در زمینه‌های مختلف از جمله آگاه سازی، اطلاع رسانی و آموزش به مردم محلی و گسترش روحیه مشارکت جویی در استان فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علیرضا وارثی، مدیر کل بهزیستی استان قزوین با اشاره به اقدامات اداره کل بهزیستی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی، اظهار کرد: این اداره کل از سال های قبل برای برگزاری طرح ها و دوره های مختلفی از جمله همیاران سلامت روان اجتماعی، پایگاه های سلامت اجتماعی، آموزش مهارت زندگی، آموزش پیش از ازدواج و آموزش مادران باردار به منظور کاهش آسیب های اجتماعی اقدام کرده است.

او افزود: یکی از مهمترین این طرح‌ها همیاران سلامت روان اجتماعی است که در استان قزوین ۱۷گروه در این زمینه فعالیت می کنند و به ارایه خدماتی از جمله ارتقای سلامت روان اجتماعی اجتماعات محلی، تقویت رویکردهای تصمیم گیری و حل مساله گروهی در قبال مسائل اولویت بندی شده از طرف مردم و ارتقای سرمایه اجتماعی می پردازند.

وارثی گفت: دیگر فعالیت سازمان بهزیستی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی راه اندازی پایگاه های سلامت اجتماعی است که در استان قزوین ۱۵پایگاه در این زمینه به فعالیت می پردازند و خدماتی را در زمینه های مختلف از جمله آگاهسازی، اطلاع رسانی و آموزش به مردم محلی، گسترش روحیه مشارکت ­جویی، شناسایی مسایل و آسیب های محله، توانمندسازی اهالی و تسهیل فرآیندهای مشارکتی محلی ارائه می کنند.

او با بیان اینکه همیار مادر و کودک طرح دیگری است که با هدف کاهش آسیب های اجتماعی انجام می شود، افزود: در این طرح، ضمن شناسایی مادران باردار با اقدامات آموزشی، حمایت های روانی-اجتماعی و تشکیل گروه‌های همیاری مادران تلاش می شود همزمان با افزایش تاب آوری مادران، محیط امن و مناسبی جهت طی دوران بارداری و پس از آن پرورش نوزادان تا سن سه سالگی فراهم شود.

مدیر کل بهزیستی استان قزوین اظهار کرد: اداره کل بهزیستی استان قزوین تمام تلاش خود را انجام می دهد تا با اجرای هر چه بهتر این طرح ها باعث کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی در سطح استان شود.

48

کد خبر 1489417

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =