۰ نفر
۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۷
عراق و بازگشت دایناسورها

شبکه های ماهواره ای عربستان سعودی اخیرا با پخش مصاحبه های جهت دار و هدفمند از رغد صدام حسین دختر دیکتاتور معدوم عراق تلاش کرده اند تا از وی به عنوان یک شخصیت تاثیرگذار در عرصه های سیاسی و اجتماعی منطقه و عراق ترسیم کنند.

رغد صدام حسین طی سالهای اخیر با هزینه عربستان حدود ۱۰ عملیات جراحی پلاستیک در بیمارستان فوق تخصصی ملک حسین در اردن انجام داده تا یک ظاهر مقبولی برای حضور در برنامه های تلویزیونی داشته باشد.

رغد مدعی شده که بزودی به عراق باز خواهد گشت و با تشکیل یک حزب فراگیر در مناطق شمال وغرب عراق، قدرت را در دست خواهد گرفت. او مدعی شده که طومارهای زیادی از سوی عشایر عراق برای بازگشت به این کشور دریافت کرده و در فرصت مناسب به مناطق الانبار موصل و صلاح الدین بازخواهد گشت و بر سازماندهی عشایر غرب عراق تمرکز خواهد کرد.

همزمان با آن، گزارش های دریافت شده نشان می دهد شمار زیادی از عناصر فراری حزب بعث عراق از اردن، عربستان و امارات برای بازسازی حزب بعث اما با شاکله جدید، به منطقه صلاح الدین در غرب عراق عراق باز گشته اند. از سوی دیگرصدها تن از عناصر داعش طی ماه های اخیر از سوریه به شمال و غرب عراق با هدف اشغال بخش های غربی عراق با این کشور بازگشته و چندین عملیات تروریستی را سازماندهی کرده اند.

اگرچه اظهارات اخیر رغد صدام حسین دختر دیکتاتور معدوم عراق و مصاحبه های وی با شبکه های مطرح عربستان با تمسخر مردم عراق مواجه شده اما این تحرکات با طرح جو بایدن برای تجزیه عراق بی ارتباط نیست. جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در سال ۲۰۰۴ میلادی و زمانی که رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا بود طرح تجزیه عراق به ۳ منطقه شیعه نشین، سنی نشین و کرد نشین را به جرج بوش رئیس جمهوری وقت آمریکا ارائه داد.

وی پس از پیروزی باراک اوباما در انتخابات سال ۲۰۰۸ ریاست جمهوری آمریکا به عنوان معاون رئیس جمهوری انتخاب شد و در همان زمان بارها تلاش کرده بود تا طرح خود ناظر بر تجزیه عراق را عملیاتی کند. به نظر می رسد پرتاب راکت های مکرر به سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد، گسترش نا امنی ها در مناطق غربی و افزایش خشونت ها در سراسر عراق پیش درامد اجرایی شدن طرح جو بایدن تلقی می شود.

عراق اکنون وارد مرحله خطرناکی شده زیرا اعتقاد جو بایدن این است که تجزیه عراق می تواند به کاهش نفوذ ایران و تضعیف حاکمیت شیعیان در این کشور کمک کند. از این رو حضور پیوسته دختر دیکتاتور سابق عراق در شبکه های ماهواره ای عربستان و اهانت آشکار وی به حاکمیت عراق خطر تجزیه این کشور را تشدید می کند.

مردم عراق باید در این فرایند زمانی هوشیاری خود را حفظ کنند و از طرح موضوعات تفرقه افکنانه خودداری کنند زیرا عوامل سابق حزب بعث در حال بازسازی این حزب و بازگشت به عراق هستند.

310311

کد خبر 1489513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
  1 2
  تمام..بازیها وادا اطوار..بایدن..فقط تفرق عراق ومنطقه است...امریکا در بد طله ای خودش را انداخته..ملتهای منطقه هشیار ولی اندک سیاسیون امریکا در ضعف و فرافکنی بسر می برند. لذا آدرس غلط در ذهن خود دارند..زهی تخیلات باطل..سرشان به سنگ خواهد خورد.
  • DE ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
   1 0
   سیاس کی بودی سرکیفیااااااا بدم سرکیفی