تحلیف مشاوران خانواده در دادگستری همدان

آئین تحلیف مشاوران خانواده قوه قضائیه همزمان با سراسر کشور در محل دادگستری استان همدان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان ؛ حسین عسگری، مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان از برگزاری آئین تحلیف مشاوران خانواده در استان همدان همزمان با سراسر کشور خبر داد.

وی گفت: با توجه به اتمام دوره کارورزی مشاوران حوزه های روان شناختی، حقوقی و مذهبی این مراسم به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان برگزار شد.

در این آئین، دکتر محمدرضا عدالتخواه، رئیس کل دادگستری استان همدان ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت امیرالمومنین امام علی(ع) و ماه با فضیلت رجب با بیان اینکه نباید نسبت به آئین تحلیف، نگاهی نمادین داشت، خاطرنشان کرد: امر مشاوره خانواده موضوع مهمی است که مشاوران باید با خدای خود در خصوص اجرای تکالیفشان عهد و پیمان ببندند و تلاش کنند با حفظ سلامت نفس خود نسبت به ارائه مشاوره اقدام نمایند.

عدالتخواه ادامه داد: مشاوران نباید امر مشاوره را به عنوان یک حرفه اقتصادی در نظر بگیرند زیرا آنها با خدا معامله نموده و چنانچه اقدامات و تلاش مشاوران خانواده منجر به کاهش آلام و آسیب‌ اجتماعی طلاق گردد بی شک نزد خداوند متعال اجر خواهد داشت.

دکتر عباس نجفی، معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان نیز ضمن اظهار امیدواری از حضور و عملکرد مشاوران در کاهش آسیب اجتماعی طلاق، گفت: امروز پیشگیری از طلاق از اهمیت زیادی در جامعه برخودار است و امیدواریم با کمک مشاوران خانواده به نتایج خوبی در این حوزه دست پیدا کنیم‌.

وی در ادامه با اشاره به حضور سه مشاور حقوقی، مذهبی و روانشناختی در این مراکز مشاوره، اظهار داشت: توجه و بهره‌مندی از آیات قرآن کریم و روایات اهل بیت(ع) و بزرگان دینی بسیار ارزشمند و راهگشا خواهد بود و با تبیین این مسائل می‌توانیم به دستاوردهای بسیاری دست پیدا کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان همدان با تاکید بر اقدام سریع مشاوران در بروز اولین نشانه‌های اختلاف در بین زوج، یادآور شد: در بسیاری از موارد اختلاف میان زوجین با درخواست‌های مانند ترک انفاق یا درخواست مهریه آغاز می‌شود، لذا مشاورین در همان لحظات ابتدائی اختلاف می‌توانند بستر و فضایی را ایجاد نمایند تا از بروز مسئله طلاق پیشگیری شود.

دکتر بهروز محمدی‌مهر، رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان همدان نیز در این جلسه با پراهمیت خواندن نهاد خانواده در جامعه اسلامی، عملکرد مشاورین را در راستای جلوگیری از گسستن بنیان خانواده را موثر و ارزشمند خواند و خاطر نشان کرد:  عملکرد و اقدامات مشاورین به صورت دائمی بر اساس نتیجه مشاوره و دوام زندگی زوجین ارزیابی و رصد می‌شود همچنین در آینده جلسات هم‌اندیشی با مشاورین نیز خواهیم داشت.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم ضمن قرائت سوگند نامه توسط رئیس کل محترم دادگستری استان، پروانه مشاوره به مشاوران منتخب استان همدان اعطاء شد.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1489621

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =