حمله ویروس انگلیسی به اصفهان/شناسایی ۲۳۸ مورد ابتلا به کرونا

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از شناسایی ۲۳۸ مورد جدید ابتلا به کرونا خبر داد و دورهمی ها شیوع نوع جهش یافته کرونا را در جامعه گسترش می دهد.

آرش نجیمی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرآنلاین با اشاره به مراودات استان اصفهان با استانهایی که درگیر نوع جهش یافته کرونا شده اند، اظهار داشت: نوع جهش یافته کرونا موسوم به انگلیسی با میزان سرایت بالاتر و کمون کمتر و میزان مرگ و میر بالاتر همراه است و تا زمانی که جامعه واکسینه نشود این ویروس دچار جهش می شود.

وی افزود: در حال حاضر تنها راه مقابله با ویروس جهش یافته کرونا، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی و عدم حضور در تجمعات و دورهمی هاست که اگر جدیت لازم به عمل نیاید گرفتار موج سنگینی خواهیم شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در شبانه روز گذشته از یک هزار و ۶۸۳ بیمار مشکوک به کرونا ۲۳۸ مورد قطعی شناسایی شد و ۷۸ نفر از این بیماران در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت اخیر۷۸ بیمار بهبود یافته کرونا از مراکز درمانی ترخیص شده‌اند، اضافه کرد: این در حالی است که هنوز ۴۱۴ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری هستند.

وی اضافه کرد: ۶۴ نفر از افراد بستری در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

نجیمی با اشاره به مرگ و میر۵ بیمار مشکوک و قطعی به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ابراز داشت: در شبانه روز گذشته سه نفر با تست قطعی کرونا فوت شده اند.

46

کد خبر 1489745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =