ساماندهی اشتغال اتباع خارجی به کاریابی‌ها واگذار شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: براساس مفاد ۱۲۱ و ۱۲۲ قانون کار، ساماندهی اشتغال اتباع خارجی به دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی‌های غیر دولتی استان واگذار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ رضا گروسی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین  گفت: متقاضیان به سهولت می توانند با ثبت درخواست های خود در سامانه https://atba.mcls.gov.ir و مشخص کردن کاریابی مدنظر در شهرستان محل فعالیت برای انجام فرآیند صدور مجوز کار از طریق سامانه اقدام کنند.

او گفت: برون سپاری این خدمت برای اولین بار در استان قزوین انجام شده و هزینه های دولتی بابت صدور و تمدید پروانه همچون گذشته است.

گروسی افزود: برون سپاری کارت موقت کار مرتبط با پناهندگان جمعی افغانی و اتباع عراقی (آمایش ۱۵ و ۱۴) قبلا به دفاتر اقامت و اشتغال اتباع خارجی واگذار شده است.

مدیر کل تعاو، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین بیان کرد: براساس ماده ۱۲۰ قانون کار، اشتغال اتباع خارجی در کشور نیازمند دریافت پروانه کار است که اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اساس ماده ۱۲۱ تا ۱۲۹ قانون کار آن را صادر می‌کند.

او اظهار کرد: جریمه اشتغال اتباع غیرقانونی پنج برابر حداقل دستمزد در یک روز تعیین شده است و اتباع خارجی موظف به دریافت پروانه کار برای اشتغال در مناطق مصوب و مجاز هستند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با اشاره به مناطق مصوب در استان برای تردد اتباع خارجی، گفت: براساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی، تردد اتباع خارجی در شهرستان های آبیک، بویین زهرا، تاکستان،آوج و البرز غیرقانونی است و کسانی که کارت آمایش اتباع را دریافت کرده‌اند می‌توانند در کوهین، قزوین و الموت حضور و اشتغال داشته باشند.

48

کد خبر 1489784

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =