واکنش مادورو به تحریم مقامات ونزوئلا توسط اروپا

فارس نوشت:در پی اقدام اخیر اتحادیه اروپا در افزودن نام ۱۹ مقام ونزوئلا به لیست تحریم‌ها، «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور این کشور هشدار داد تا زمانیکه این اتحادیه سیاست‌های تحریمی خود را در قبال این جمهوری بولیواری کنار نگذارد، «کاراکاس» با اروپا وارد مذاکره نخواهد شد.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، اظهارات مادورو پس از آن مطرح شد که دولت ونزوئلا در واکنش به تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مقامات این کشور به سفیر این اتحادیه در کاراکاس ۷۲ ساعت مهلت داد تا خاک این کشور را ترک کند.

پیش از آن، مجمع ملی ونزوئلا طی درخواستی از دولت «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا درخواست کرده بود تا « ایزابل بریلانتی پیدروزا» نماینده اتحادیه اروپا در ونزوئلا را یک «عنصر نامطلوب» اعلام کرده و او را از کشور اخراج کند.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه هفته جاری، ۱۹ مقام دیگر ونزوئلا را به بهانه تضعیف دموکراسی یا سوء استفاده از حقوق در این کشور آمریکای جنوبی تحریم کرد و با این اقدام جدید اتحادیه اروپا، هم‌اکنون ۵۵ مقام ارشد ونزوئلا در حال حاضر تحت تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار دارند.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا در توجیه افزودن نام ۱۹ مقام ارشد ونزوئلا به لیست تحریم‌ها مدعی شدند: «این افراد که به لیست (تحریم‌ها) افزوده شده‌اند، به طور خاص مسئول تضعیف حقوق انتخاباتی مخالفان و عملکرد دموکراتیک مجمع ملی و نقض جدید حقوق بشر و محدودسازی آزادی‌های بنیادین و اساسی هستند».

311311

کد خبر 1489969

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =