کنایه مصباحی‌مقدم به اصولگرایان/ نتیجه حاشیه‌نشینی روحانیت بود که دیکتاتوری رضاخان پدید آمد

اعتمادآنلاین نوشت: غلامرضا مصباحی‌مقدم گفت‌: همه می‌دانند روحانیت در کشور از پشتوانه بسیار بالایی بهره‌مند است و به همین دلیل می‌خواهیم از این موقعیت استفاده کنیم. یادآوری می‌کنم، نتیجه حاشیه‌نشینی روحانیت در دوره مشروطیت پدید آمدن دیکتاتوری رضاخان بود.

میدانداری جامعه روحانیت مبارز چنان‌که پیش‌بینی می‌شد، با واکنش قهری تعدادی از چهره‌ها و گروه‌های منتسب به جریان اصولگرایی روبه‌رو شد آن هم در شرایطی که این تشکل رسماً از معرفی کاندیدا برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰ انصراف داده است.

غلامرضا مصباحی‌مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز،‌ در این ‌باره اظهار کرد: جامعه روحانیت مبارز با توجه به روندی که در ۲ سال گذشته داشته و عقبه تشکیلاتی‌اش را در شهرستان‌ها و کلانشهر تهران راه‌اندازی کرده است، با امکانات گسترده‌ای به بحث انتخابات ریاست‌جمهوری ورود کرده تا بلکه جریان اصولگرایی را از تشتت و چندصدایی دور کند.

        

این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه گفت: اعضای جامعه بدین خاطر پیشنهاد تشکیل شورای عالی وحدت را مطرح کردند که بیش از ۵۰ حزب از این موضوع استقبال و نماینده‌هایشان را برای عضویت در شورای عالی معرفی کردند. البته عنان کار در دست شورای عالی خواهد بود و جامعه روحانیت خود را کنار خواهد کشید و بدون اینکه بخواهیم سهم‌خواهی کنیم، فقط وظیفه میزبانی را بر عهده خواهیم گرفت. امیدوارم سایر گروه‌ها هم برای وارد شدن به این صحنه اعلام آمادگی کنند.

او افزود: همه می‌دانند روحانیت در کشور از پشتوانه بسیار بالایی بهره‌مند است و به همین دلیل می‌خواهیم از این موقعیت استفاده کنیم. یادآوری می‌کنم، نتیجه حاشیه‌نشینی روحانیت در دوره مشروطیت پدید آمدن دیکتاتوری رضاخان بود.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز توضیح داد: روحانیت مبارز برای آرمان‌های امام و رهنمودهای رهبری تلاشش را به کار خواهد بست و حتی لحظه‌ای از این کار مهم غفلت نخواهد کرد و به همین دلیل به جای معرفی کاندیدا، سعی‌مان را به کار خواهیم گرفت تا «نیروهای انقلاب» همه‌گیر باشد و مختص یک گروه یا یک طرز فکر خاص نباشد.

غلامرضا مصباحی‌مقدم‌ در پایان گفت‌: بسیار امیدواریم که بتوانیم در راستای ایجاد وحدت به نتیجه مطلوب برسیم.

216216

کد خبر 1490160

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =