موضع‌گیری علی‌اف نسبت به تنش‌ها در ارمنستان

ایسنا نوشت:رئیس جمهوری آذربایجان امروز (جمعه) گفت، بحران‌ها و تنش‌های سیاسی کنونی در ارمنستان، امور داخلی این کشور هستند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان در یک نشست خبری گفت: این یک مساله داخلی مربوط به ارمنستان است. تنش‌ها در ارمنستان تضعیف کننده شرایط این کشور است و نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان، کشورش را به سمت ویرانی می‌کشاند.

وی افزود: این حوادث نشان می‌دهد که امروز ارمنستان در شرایط دشواری قرار دارد به طوری که حوادثی که در آنجا جریان دارد دولت ارمنستان را تضعیف می‌کند و رهبری قبلی و فعلی ارمنستان مقصر این وضعیت هستند.

رئیس جمهوری آذربایجان همچنین با اعلام اینکه بندهای توافق در مورد قره‌باغ در حال اجرا است و باید اجرا شود، هشدار داد: ارمنستان در صورت عدم تحقق مفاد توافقنامه ممکن است در وضعیت حتی پیچیده‌تری قرار بگیرد.

بحران سیاسی پس از آن در ارمنستان رخ داد که معاون ستاد کل ارتش ارمنستان اظهار نظر جنجالی پاشینیان در مورد شکست احتمالی موشک‌های اسکندر روسیه در جریان درگیری در قره‌باغ را مورد تمسخر قرار داد.

این مساله باعث شد تا تعدادی از ارتش اخراج شوند. نیروهای مسلح با صدور بیانیه‌ای استعفای پاشینیان را خواستار شدند اما نخست وزیر این اقدام را یک اقدام کودتا دانست و از طرفداران خود خواست که به خیابان‌ها بیایند.

311311

کد خبر 1490240

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =