امضای تفاهم‌نامه همکاری بین کمیته ملی اسکان بشر و دانشگاه هنر

کمیته ملی اسکان بشر جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه هنر به منظور توسعه و تحکیم همکاری ها و فعالیت های علمی و تحقیقاتی و در جهت استمرار آن، به ویژه در موضوع توسعه پایدار شهری تفاهم نامه امضا کردند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی کمیته ملی اسکان بشر ایران، در این تفاهم نامه که میان محمد مهدی مظاهری، دبیرکل محترم کمیته ملی اسکان بشر ج.ا.ایران و سید حسن سلطانی، رییس دانشگاه هنر به امضا رسید، بر اهداف و برنامه های فراگیر ملی و بین المللی درباره محور توسعه پایدار شهری و عملیاتی کردن اهداف SDG11 در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی با رویکرد دانش و نوآوری تاکید دارد.

همچنین تعریف، اجرا، مشاوره، داوری و نظارت پروژه های پژوهشی، کاربردی و توسعه ای مشترک مورد توافق درسطح ملی و بین المللی، برگزاری دوره های مشترک کوتاه مدت علمی، مهارتی و کاربردی درسطح ملی و بین المللی، بهره برداری از امکانات زیر ساختی وتوانمندی های طرفین و برگزاری کنفرانس ها، کارگاه ها و همایش های مرتبط با موضوع های مورد تفاهم طرفین درسطح ملی و بینالمللی  در دستور تفاهم نامه طرفین قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، کمک به بهبود ارتقای کیفی طرفین با تبادل متخصصین کمیته ملی و دانشگاه حمایت و بهره مندی از امکانات کمیته ملی و دانشگاه در زمینه تدوین و تألیف اسناد و مدارک علمی- پژوهشی و انتشار آنها به صورت مشترک و هدایت درباره پایان نامه های تحصیلات تکمیلی به سمت موضوعات مرتبط با اهداف طرفین از دیگر مواردی است که در این تفاهم نامه به آن اشاره شده است.

گفتنی است برنامه اسکان بشر ملل متحد (هبیتات) برای زندگی شهری بهتر تلاش می‌کند. رسالت هبیتات ترویج و ارتقاء توسعۀ اجتماعی و زیست‌محیطی اسکان بشر و دست‌یابی به هدف مسکن درخور برای عموم است. هبیتات می‌کوشد تا با پیشگامی در فرایند شهری‌شدن و ترویج تغییر سیاست‌ها، روش‌ها و نگرش‌های مقابله با نیازهای توسعۀ شهری، رشد شهرها و مناطق روستایی را به فرصتی برای توسعه تبدیل کند؛ فرصتی فراگیر برای همۀ شهروندان. کمیته ملی اسکان بشر ایران نیز با تمرکز بر موضوع کاهش آثار خطرات و بلایای طبیعی و بر اساس موافقت‌نامه‌ای بین برنامه اسکان بشر ملل متحد و دولت جمهوری اسلامی ایران تاسیس شد و در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران جایگاه ریاست شورای اجرایی برنامه اسکان بشر ملل متحد را برای دوره ۲۰۲۱-۲۰۲۰ بر عهده دارد.

6262

کد خبر 1490402

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =