افزایش حجم بسته اینترنت مدارس استان سمنان از ۳۰ به ۷۰ گیگا بایت

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان از آغاز فاز سوم اتصال مدارس جدید و جامانده از طرح اتصال مدارس دولتی به شبکه ملی اطلاعات و افزایش حجم بسته اینترنت این مدارس از ۳۰ به ۷۰ گیگابایت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان سید یاسر حسن پور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان ضمن اشاره به اینکه طرح اتصال مدارس دولتی برای تحقق ماده ۶۹ برنامه پنجساله ششم توسعه صورت گرفت از اتصال مدارس جامانده از پروژه خبر داد و گفت: فاز سوم اتصال هم اکنون به اپراتورهای ایرانسل و مخابرات ابلاغ شد.

وی با اشاره به اتصال ۶۰۱ مدرسه روستایی و شهری در فازهای قبلی، اظهار امیدواری کرد: مدارس ابلاغ شده در این فاز تا انتهای سال به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.

حسن پور در ادامه گفت: امیدواریم با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت توسعه پوشش و با تلاش های کارشناسان این امر، مدارسی که در حال حاضر پوشش اینترنت ندارند (تعداد مدارس زیر ۲۰ خانوار) نیز ، در آینده ای نزدیک به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با اشاره به میزان حجم اینترنت مورد استفاده این مدارس گفت: حجم این بسته ها  از ۳۰ گیگابایت در ماه به ۷۰ گیگابایت افزایش یافت.

48 

کد خبر 1491044

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =