۲۷۷ هکتار از اراضی ملی استان سمنان رفع تصرف شد

سرهنگ علیرضا ابوطالبی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با اشاره به آمار ۱۰ ماه گذشته در این حوزه طی سال جاری گفت: ۱۳۰ فقره قلع و قمع و رفع تصرف به مساحت بیش از ۲۷۷ هکتار اراضی ملی در استان انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان سرهنگ علیرضا ابوطالبی افزود: در ۱۰ ماهه امسال ۳۳ فقره به مساحت ۱۰۳ هکتار اطفاء حریق توسط همکاران یگان حفاظت انجام شده است.
سرهنگ ابوطالبی با بیان این که در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته علی رغم این که تعداد وقوع آتش سوزی ها دراستان افزایش داشته است افزود: امسال خوشبختانه از نظر وسعت حریق با کاهش ۳۰ درصدی مواجه بودیم. 
این مقام مسئول تاکید کرد: حضور به موقع تیم واکنش سریع ، قرقبانان، عوامل اطفاء حریق، گشت های یگان حفاظت و همچنین همکاری اهالی محل ، همیاران طبیعت از دلایل اصلی کاهش آمار وسعت آتش سوزی می باشد.
سرهنگ ابوطالبی هم اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات و ماموریتهای اولویت دار یگان حفاظت در سالجاری موضوع پیشگیری و مقابله قطع و قاچاق چوب درختان جنگلی به ویژه چوب درختچه تاغ بوده و اقدامات بسیار خوبی در طول شبانه روزدر این خصوص بعمل آمده و دستگیری و کشفیات خوبی را طی این ده ماه با همکاری نیروی انتظامی و قضات داشته ایم.  
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان افزود: در این بازه زمانی ۱۶هزار و ۴۵۱راس دام غیر مجاز از مراتع استان اخراج شده اند.
به گفته سرهنگ ابوطالبی در نه ماه سالجاری تعداد۳۵۵پرونده تخلف تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شده است.

کد خبر 1491165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =