کشف روزانه ۲ تن مخدر در یک هفته/ یک سوم کشفیات کشور مربوط به یک استان

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از کشف بیش از ۱۴ تن موادمخدر در کشور از ۲۵ بهمن تا اسفند ماه خبر داد و گفت: ۴۶ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۵۳ درصد انتظامی بوده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی با بیان اینکه مجموع کشفیات این هفته ۱۴ هزار و ۵۳۳ کیلوگرم است، اظهار داشت: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۴ هزار و ۶۹۷ کیلوگرم اعلام شده بود، حدود یک درصد کاهش دارد.
وی افزود: ۱۱ هزار و ۷۹۵ کیلوگرم از مجموع کشفیات، مربوط به ماده مخدر تریاک بوده است که ۸۱ درصد کشفیات را به خود اختصاص می‌دهد.
معاون دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره سایر مواد کشف شده بیان داشت: همچنین از این میزان، ۱۴۹۵ کیلوگرم حشیش، ۱۶۳ کیلوگرم مرفین، ۴۶۶ کیلوگرم هروئین، ۱۲۱ کیلوگرم گراس، ۳۵۳ کیلوگرم شیشه و ۱۳۸ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.
اصلانی با بیان اینکه در این بازه زمانی، مجموعاً ۶۹۹۵ متهم در ارتباط با جرایم موادمخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۴۴۷۹ نفر به اتهام قاچاق و توزیع موادمخدر و ۲۴۴۰ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند که در میان دستگیرشدگان نیز، ۷۶ نفر نیز از اتباع بیگانه بودند.
وی به این موضوع که بالغ بر ۷۶ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور است اشاره و تصریح کرد: بیشترین حجم کشفیات با ۳۸۶۱ کیلوگرم یعنی معادل ۲۷ درصد کشفیات کشور مربوط به استان کرمان است و خراسان جنوبی با ۱۷۶۸ کیلوگرم، سیستان و بلوچستان با ۱۴۱۲ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۳۸۸ کیلوگرم، بوشهر با ۹۲۳ کیلوگرم، فارس با ۸۹۳ کیلوگرم و یزد با ۸۱۲ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات پنج استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۲ درصد از کشفیات کشور است.
اصلانی اظهار داشت: طی این مدت ۴۱۹ دستگاه خودرو و ۱۹ قبضه سلاح توقیف شد و همچنین ۴۶ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۵۳ درصد انتظامی بوده است.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1491237

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =