انتقاد استاندار زنجان از نحوه توزیع نامناسب روغن

استاندار زنجان با انتقاد از نبود نظارت کافی بر نحوه توزیع روغن در صنف خواربارفروشان گفت: با این حجم از تولید روغن در داخل استان نباید اصلا کمبودی در سطح استان احساس شود.

به گزارش خبرآنلاین از زنجان : فتح‌الله حقیقی  در جلسه ستاد تنظیم بازار استان زنجان اظهار داشت: اولویت ویژه توزیع میوه شب عید باید در مناطق کم برخوردار باشد. مسئولان باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند و امیدوارم سرنوشت میوه شب عید همانند سال گذشته نشود.

وی در ادامه به توزیع نامناسب روغن نباتی در استان اشاره کرد و گفت: تولید روغن نباتی جهان برای کل استان کافی است ولی سوال من از مسئولان ذی‌ربط این است که وقتی روغن را در اختیار اتحادیه خواربارفروشان قرار می‌دهید آیا نظارتی بر توزیع آنان صورت می‌گیرد؟ با این وضعیت تولید واحد تولید کننده در استان اصلا نباید کمبودی در استان احساس شود. امروزه بیش از ۶۰۰ تن روغن در انبار وجود دارد که باید هرچه سریعتر در بازار توزیع شود.

استاندار زنجان در ادامه با تقدیر از عملکرد بسیج اصناف و دیگر بازرسان نظارتی گفت: باید بازرسی‌های شب عید قوی برگزار شود. اجازه گران‌فروشی به هیچ صنفی داده نخواهد شد و البته باید بازرسان بسیج اصناف، اتاق اصناف، سازمان صمت و تعزیرات با یکدیگر همکاری لازم را داشته باشند و با هماهنگی یکدیگر بازرسی‌ها را انجام دهند.

وی خطاب به مسئولان نظارتی گفت: بازرسی‌ها نباید فقط به شهر زنجان معطوف باشد و باید در سایر شهرستان‌های استان با جدیت کار نظارتی خود را دنبال کنید. مسئولان مربوطه هم باید به شکل عملیاتی وارد کار نظارت شوند.

حقیقی با بیان اینکه استان زنجان بخاطر رعایت قیمت تنظیم بازار مرغ باید از سوی وزارت جهاد تشویق شود، گفت: انتظار ما این است که وزیر جهاد حداقل، نهاده زیادی را در اختیار ما قرار دهد. به زودی یک نامه به وزیر جهاد با امضای بنده ارسال می‌شود و در آن نامه‌ به صراحت از ایشان درخواست تشویق را خواهم کرد چرا که باید یک تفاوتی بین استانی که نرخ‌های تنظیم بازار را رعایت می‌کنند با استان‌هایی که رعایت نمی‌کنند، باشد.

وی در پایان گریزی به مهار بیماری کرونا در استان زد و افزود: در مهار بیماری منحوس کرونا ۷ هزار و ۸۰۰ نفر مردم و بیش از ۳ هزار نیروی بسیج به دستگاه‌های دولتی کمک می‌کنند و همین کمک اقشار مختلف مردم سبب شده که وضعیت استان زنجان چند ماه در شرایط آبی و زرد باقی بماند.

48

کد خبر 1491390

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =