پیکر مطهر خلبان شهید تازه تفحص شده پس از ۳۲ سال تشییع شد

خلبان شهید بیرجند بیک محمدی در ۶ خردادماه سال ۶۷ در ماموریت پشتیبانی سطحی از نیروهای زمینی و انهدام اهداف از پیش تعیین شده، بر فراز دریاچه ماهی مورد هدف موشک قرار می گیرد و از آن تاریخ هیچ اطلاعی از وضعیت این شهید والامقام به دست نیامده و به عنوان جاویدالاثر در فهرست شهدای خلبان قرار گرفته بود.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ پیکر پاک خلبان شهید بیرجند بیک محمدی که روز سیزدهم رجب بعد از ۳۲ سال تفحص شده بود امروز در میان همرزمانش در پایگاه سوم شکاری شهید محمد نوژه در همدان تشییع شد.

بعد از مراسم تشییع در پایگاه نوژه، پیکر این شهد گرانقدر برای آرام گرفتن در جایگاه ابدی به زادگاهش تهران منتقل شد.

خلبان شهید بیرجند بیک محمدی در ۱۵ اسفندماه سال ۱۳۲۶ در تهران متولد شد، وی پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی، متوسطه و گرفتن دیپلم طبیعی در تهران در تاریخ یکم آبان ۱۳۴۸ به استخدام آموزشگاه همافری نیروی هوایی درآمد.

این شهید والامقام دوره‌های تخصصی وسایل زمینی هواپیمای اف ۴ را در ایران و آمریکا گذراند و از آنجا که علاقه وافری به خلبانی داشت تغییر رشته داد و پس از موفقیت در آزمون‌های مربوطه، به استخدام دانشکده خلبانی نیروی هوایی درآمد.

آموزش مقدماتی پرواز را در ایران گذراند و برای تکمیل دوره خلبانی به آمریکا اعزام شد و پس از ۳۵۰ ساعت پرواز به ایران بازگشت و به جمع خلبان هواپیمای اف ۵ در پایگاه چهارم شکاری پیوست.

با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و آغاز جنگ تحمیلی، وی به عنوان خلبان اف ۵ در پایگاه وحدتی دزفول برای دفاع از ایران اسلامی در عملیات‌های مختلف حضور داشت.

تا اینکه در ۶ خردادماه سال ۶۷ بر فراز دریاچه ماهی، آسمانی شد.

48

کد خبر 1491416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =