۰ نفر
۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
دعوای چین و تایوان این بار سر آناناس!

ایسنا نوشت:چین امروز، دوشنبه در ادامه جنگ لفظی روز افزون بین دو طرف، اتهامات تایوان مبنی بر ممنوعیت واردات آناناس از این جزیره به دلایل سیاسی را رد کرد و گفت، مساله تنها مربوط به امنیت بیولوژیکی است.

به گزارش سایت شبکه آرتی، چین هفته پیش این ممنوعیت را اعمال کرد و گفت، موجوداتی مضر که ممکن است از طریق میوه منتقل شوند کشاورزی در چین را تهدید می‌کنند، در حالی‌که تایوان در مقابل گفت، آناناس‌هایش هیچ مشکلی ندارند و پکن از میوه به عنوان راه دیگری جهت ظلم به این جزیره استفاده می‌کند.

دفتر امور تایوان در چین گفت، این تصمیم "منطقی و کاملا ضروری" است و گمرک‌ مسؤولیت منع سرایت امراضی که گیاهان و میوه‌ها منتقل می‌کنند، برعهده دارد.

این دفتر افزود: مقامات تایوان اقدام به تحریف مسائل فنی و تفسیر آن به شکل زیانبار کرده و از هر فرصتی برای حمله به چین و خدشه دار کردن وجهه آن استفاده می‌کنند.

تایوان جزیره شبه استوایی است که به کاشت و زراعت میوه‌ها معروف است و زمانی که مستعمره ژاپن بود این صنعت را گسترش داد.

در سال گذشته میلادی بیش از ۹۰ درصد از صادرات آناناس این جزیره به چین بود در حالی‌که دولت از  شرکت‌های تایوانی خواست روند خرید و یافتن بازارهای جایگزین را مد نظر بگیرند.

چین اخیرا فشارهایش را بر تایوان جهت واداشتن قبول حاکمیت پکن بر این جزیره افزایش داده است، در این راستا پروازهای بمب‌افکن‌ها و جنگنده‌هایش به شکل مرتب در نزدیکی تایوان یا در منطقه مشخص دفاع هوایی آن افزایش یافته است.

311311

کد خبر 1491459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =