کسب عنوان «خانه بهداشت کارگری برتر در سطح ملی» توسط فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری

برخورداری نیروی کار از خدمات بهداشتی ارائه شده در خانه های بهداشت کارگری، یکی از جلوه های عینی استقرار عدالت اجتماعی است و از آن جایی که واحدهای صنعتی نقش ویژه ای در حفظ و صیانت از سلامت کارگران ایفا می نمایند، سازمان تامین اجتماعی، وزارت کار و وزارت بهداشت برای تمامی شرکتها در این خصوص فاکتورهایی را مورد سنجش قرار می دهد و پس از ارزیابی، بنگاههای اقتصادی برتر در این حوزه را معرفی می نماید.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال : براین اساس،  شورای مرکزی هماهنگی خدمات بهداشتی ، شرکت فولاد سفیددشت به عنوان خانه بهداشت کارگری برتر در سطح ملی انتخاب گردید. اقدامات پیشگیرانه ، همکاری با ستاد کرونا و وزارت کار ، انجام هزینه های لازم در حوزه سلامت و بهداشت و رعایت پروتکل ها در راستای مقابله با کرونا از طرف کارکنان شرکت موارد برجسته خانه بهداشت کارگری سفیددشت بود.
تشکیلات خانه بهداشت با هدف تامین سلامت کارگران و اعضای خانواده آنها، ارتقای دانش بهداشتی و ایجاد رفتارهای مناسب بهداشتی در بین کارگران و سالم سازی محیط کار در کارگاه های تولیدی، صنعتی، خدماتی و معادن ایجاد می شود. به طور کلی ، خدمات پیش بینی شده در  برنامه های این تشکل ها ، انجام اقدامات لازم در جهت پیشگیری از بروز حوادث و بیماری های ناشی از کار،  بیماریهای شایع بومی و کنترل آن در محیط کار، انجام کمکهای اولیه در حوادث شغلی و تشکیل پرونده بهداشتی برای کارگران و هماهنگی های لازم درخصوص انجام معاینات شغلی (قبل از استخدام، ادواری و اختصاصی) می باشد. شرکت فولاد سفیددشت با عنایت به موارد فوق و انجام آنها در سطح عالی ، موفق به کسب این موفقیت شده است.به همین مناسبت لوح تقدیری در مراسمی که به صورت ویدئو کنفرانس بود توسط وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این شرکت اهدا شد.

48

کد خبر 1491741

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =