لزوم اعمال محدودیت برای سفرهای کنترل نشده مردم در تعطیلات نوروز

کاشان - وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از لزوم اعمال محدودیت برای سفرهای کنترل نشده مردم در تعطیلات نوروز خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، علی اصغر مونسان در حاشیه سفر به کاشان در جمع خبرنگاران با اشاره به شیوع ویروس کرونا از حدود یک سال پیش در ایران اظهار داشت: با وجود اینکه شیوع ویروس بسیاری از کسب و کارهای را تحت شعاع قرار داد و صنعت گردشگری هم از قاعده مستثنی نبود ولی این صنعت همچنان پویا و بانشاط به فعالیت خود ادامه می دهد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دو هزار و ۵۰۰ پروژه فعال گردشگری در ایران وجود دارد، ابراز داشت: بیش از ۱۵۹ هزار میلیارد تومان برای این پروژه ها سرمایه گذاری شده است.

علی اصغر مونسان در ادامه با اشاره به فرارسیدن تعطیلات نوروزی و سفرهای نوروزی مردم خاطرنشان کرد: ما در مورد سفرهای برنامه ریزی که با تورهای گردشگری انجام می شود، نظارت بر اماکن اقامتی و ایاب و ذهاب است دغدغه ای نداریم ولی مهمترین دغدغه ما در حال حاضر سفرهای کنترل نشده برخی از مردم است.

وی با بیان اینکه لازم است بر سفرهای کنترل نشده مردم در نوروز امسال محدودیت اعمال شود، افزود: مدارس در نوروز امسال حق پذیرش ندارند و  ایجاد هرگونه کمپ چادرزنی در سراسر کشور ممنوع است.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه این محدودیت ها به استانداران سراسر کشور ابلاغ شده است، گفت: رئیس جمهور هم از این محدودیت ها اطلاع دارند و بر این اساس این قوانین باید اجرا شود.

کد خبر 1491831

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =