استاندار سمنان : اگر عقبه و روحیه ایثارگری از بین برود ، قطعاً سستی و رخوت در جامعه ایجاد خواهد شد

استاندار سمنان گفت : اگر عقبه و روحیه ایثارگری از بین برود ، قطعاً سستی و رخوت در جامعه ایجاد خواهد شد که نه تنها در حل مسائل خود دچار مشکل می شویم بلکه شاهد اثرگذاری جدی آن در سطح جامعه نیز خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان علیرضا آشناگر ، استاندار سمنان پیش از ظهر سه شنبه ۱۲ اسفند ماه در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت که به میزبانی سالن یادگار امام (ره) استانداری برگزار شد با اشاره به اهمیت و جایگاه این شورا گفت : برخی از جلسات ، جلسات کاری هستند و برای پیگیری و ارزیابی روند اجرای امور جاری استان دنبال می‌شوند که در جای خود بسیار عالی و لازم می باشد ، اما برخی جلسات دیگر بار معنوی و ارزشی ویژه ای دارند که قاعدتاً هدف‌گذاری خاصی نیز برای این گونه جلسات به انجام رسیده است که تحقق آن اهداف باید مدنظر قرار گیرد.
استاندار سمنان عنوان کرد : همگی ما به عنوان شهروندان جامعه وظیفه داریم که از فرسایش معنوی که به عنوان عقبه بسیار کارآمد برای روحیه انقلابی جامعه محسوب می شود جلوگیری نموده و نسبت به مراقبت و حفاظت از آن تلاش کنیم.
وی اضافه کرد : متاسفانه از آنجا که نگاه اداری بر جلسات ما حاکم می باشد ، انتظار مطلوبمان آن است که ارزیابی‌هایمان نیز کمّی می باشد که قاعدتا با توجه به روح حاکم بر جلساتی همچون توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نمی توانیم به سمت و سوی تحقق اهداف در نظر گرفته شده برای ان ، پیش رویم .
استاندار تصریح کرد : بی تردید توسعه یک فرهنگ با تجلیل متفاوت است و متاسفانه ما بیشتر به سمت تجلیل پیش می‌رویم.
وی با ذکر این نکته که موضوع اصلی ما در این جلسه ، ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است ؛ گفت : شهدا خود حاضر و ناظر در جامعه می باشند اما ما نیز باید بدنبال شناسایی شاخص‌های ارزشی باشیم که مورد توجه شهدا قرار گرفته است.‌
آشناگر با تاکید بر ضرورت تعیین و احصاء شاخص های مورد توجه شهدا گفت : فرهنگ شهادت باید به نسل‌های آینده منعکس شود ، چرا که آنان تشنه الگو گیری و آموختن معارف نهفته در این فرهنگ می باشند.‌
وی تصریح کرد : برنامه هایی همچون تجلیل نباید موضوع کار این گونه جلسات باشد، چرا این کار توسط دستگاه‌های مختلف دیگر نیز به انجام می‌رسد , بلکه در جلساتی اینچنین باید به دنبال ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بوده و لازم است تا به این مقوله معرفت پیدا نمایم.
آشناگر با اشاره به این نکته که فرهنگ شهادت و ایثار باید به صورت عملی در سطح جامعه ترویج شود ، اظهار داشت : اگر خود فاقد جنبه های عملی ایثار و شهادت در جامعه باشیم ، سخنان ما نیز در جامعه با اقبال مواجه نخواهد شد.
استاندار سمنان در ادامه با تاکید بر ضرورت توکل به خدا گفت : یکی از خصلت‌های شهدا و خانواده ی آنان ، توکل کامل به خدا است و هیچ ایثارگری یافت نمی شود که جز خدا از کسی توقع داشته باشد
وی عنوان کرد : اگر در نظام اداری توکل به خدا و بی‌توجهی به غیر از خداوند ، نهادینه شود ، تکلیف کاملاً روشن و اثرگذاری خدمات ما بیشتر می‌شود
آشناگر اظهار داشت : یکی از خصلت‌های خوب مردم جامعه ی ما و بویژه در اوایل دوران انقلاب آن بود که بسیاری از خدمات و اقدامات برای مردم در خفا و بصورت پنهانی به انجام می رسید.
استاندار گفت : خدمت به مردم یکی از اقدامات ارزشمند و خوبی است که باید توسعه یابد ولذا همه باید به دنبال شناخت مشکلات مردم و گره‌گشایی از آنها باشیم.
آشناگر با تاکید بر این نکته که ما نسبت به توسعه و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه غفلت نموده ایم ، گفت : باید فرهنگ ایثار و شهادت در گام اول در وجود افراد و سپس در جامعه نهادینه شود.
استاندار سمنان اظهار داشت : آسیب جدی جامعه ما این است که فرهنگ ایثار و شهادت و جهاد کم رنگ شود و اگر عقبه و روحیه ایثارگری از بین برود ، قطعاً سستی و رخوت در جامعه ایجاد خواهد شد که نه تنها در حل مسائل خود دچار مشکل می شویم بلکه شاهد اثرگذاری جدی آن در سطح جامعه نیز خواهیم بود.
علیرضا آشناگر همچنین اظهار کرد : استحکام اراده در مقابل استیلای فرهنگ غرب و زورگویی استعمارگران از برکات فرهنگ ایثار و شهادت است.‌
وی اضافه کرد : ایستادگی رهبر معظم انقلاب و وجود ایثارگران و مجاهدان ، خوشبختانه سبب شد تا فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه استمرار داشته باشد
استاندار گفت : اگر می خواهیم در جامعه ، یک اراده جدی و مستمر در مقابل دشمنان وجود داشته باشد ، راهکار آن تقویت فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم ایثارگران است.
رییس ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا گفت : تجلیل از فعالان در عرصه مساعدت به مردم در زمان شیوع کرونا کار بسیار خوب و ارزشمندی است که به انجام می رسد.
استاندار اضافه کرد : مقابله با بیماری کرونا و صحنه‌های ناب و همکاری و همبستگی مردم همانند اقدامات مردم در ستاد پشتیبانی جنگ در دوران دفاع مقدس بود.
آشناگر اظهار داشت : در اوایل دوران کرونا حتی در خصوص دفن جانباختگان کرونا نیز دچار مشکل بودیم که با حضور روحانیون جوان و خط شکنی و ایثارگری این قشر ، شاهد رفع این مشکل بودیم
وی گفت : خوشبختان جلوه‌های همراهی و همدلی مردم و مسئولان و کادر درمانی در دوران کرونا بسیار خوب بود.
استاندار سمنان با تاکید بر موفقیت استان بعنوان استان موفق در خصوص کنترل بیماری کرونا گفت : کمک به همنوعان یکی دیگر از جلوه‌های حضور ایثارگران در سطح جامعه است.

46

کد خبر 1491832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =