معرفی و تقدیر از واحد خدماتی سبز چهارمحال و بختیاری در همایش ملی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: در بیست و دومین همایش ملی تقدیر از واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی سبز یک واحد خدماتی از استان چهارمحال و بختیاری معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از  روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان ، شهرام احمدی با اعلام این خبر افزود: کمیته انتخاب صنعت، معدن و خدمات سبز در سازمان حفاظت محیط زیست کشور، مجتمع گردشگری آفتاب چغاخور از این استان را به عنوان "واحد خدماتی سبز" تعیین و از این واحد در بیست و دومین همایش ملی صنعتی، معدنی و خدماتی سبز تقدیر شد. 

احمدی افزود: ثبت نام به صورت خوداظهاری در سامانه جامع حفاظت محیط زیست، دریافت مستندات به صورت الکترونیکی در اجرای مدیریت سبز، تعیین و ارزیابی براساس شاخص و معیارهای امتیازدهی در دستورالعمل فراخوان، دریافت نظرات ادارات کل و دریافت استعلام های ضروری از واحدهای مرتبط، بخشی از فرآیند بررسی و انتخاب در این همایش بوده است. وی تصریح کرد: در این دوره، صنایع، معادن و خدمات سبز در ۱۰ گروه بررسی شده‌اند. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هدف از برگزاری این همایش را ایجاد نگرش زیست محیطی، ایجاد بستر مناسب رقابت در بازارهای بین‌المللی، تشویق و قدردانی از واحدهای فعال، ایجاد فضای تبادل تجربیات میان فعالان، رشد اقتصادی همگام با کاهش آلودگی‌ها و برقراری ارتباط سازنده بین سازمان حفاظت محیط‌زیست و واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی عنوان کرد. 

در بیست و دومین همایش ملی تقدیر از واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی سبز کشور، ۲۵۹ واحد برای شرکت کردند، که شامل؛ ۲۱۵ واحد صنعتی، ۲ واحد معدنی و ۴۲ واحد خدماتی می‌شوند.

براساس اعلام دبیرخانه این همایش، در سال آینده، روز اول اردیبهشت ماه فراخوان همایش سال ۱۴۰۰ اعلام، و در در روز هوای پاک برگزار خواهد شد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1491990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =