آغاز اجرای طرح ویژه نظارتی نوروز در قزوین

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین گفت: طرح نظارت بر بازار ویژه ایام نوروز با هدف حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه در برابر متخلفان، نظارت بر سیستم توزیع کالا و خدمات، برخورد با گرانفروشی،احتکار و سایر تخلفات احتمالی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هوشنگ محمدی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین اظهار کرد: با توجه  به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و متعاقب آن افزایش تقاضای مردم برای خرید کالاهای نوروزی، تعزیرات حکومتی نیز براساس وظایف قانونی درجهت صیانت از حقوق شهروندان و حمایت از مصرف‌کنندگان و همچنین مقابله با روند افزایش تخلفات احتمالی وایجاد تعادل در بازار، خصوصاً رعایت پروتکل های بهداشتی و نظارت برقیمت مایحتاج ویژه سال نو، طبق سنوات گذشته طرح ویژه نظارتی نوروز را با رویکرد پیشگیرانه در دستور کار دارد.

او با بیان اینکه طرح نوروزی با محوریت اقدامات پیشگیرانه برگزار می شود، گفت: مرحله نخست این طرح از ۱۵ تا ۲۹اسفندماه سال جاری و مرحله دوم طرح از یکم تا ۲۰فروردین ماه سال جدید برگزار می شود و شهروندان می توانند شکایات را از طریق سامانه.ir ۱۳۵ تعزیرات حکومتی ثبت کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین افزود: در اجرای این طرح پرسنل کشیک در ایام غیر تعطیل علاوه بر ساعت کار اداری، در ساعات بعد از ظهر  و در ایام تعطیل نیز  علاوه بر حضوردر اداره کل و نظارت در سطح بازار آماده دریافت و پیگیری گزارشات شهروندان هستند.

محمدی ادامه داد: با اجرای این طرح تشدید گشت های مشترک سیار تعزیرات حکومتی به همراه بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت ،اتاق اصناف و دیگر دستگاههای ذی ربط در مراکز خرید، فروشگاهها وبازارافزایش یافته و در صورت مشاهده هر گونه تخلف صنفی با تشکیل پرونده نسبت به صدور حکم در اسرع وقت و خارج از نوبت اقدام می شود.

او یاد آور شد:رسیدگی بدون تشریفات کم هزینه بودن و مدت کم زمان رسیدگی به تخلف ها از جمله ویژگی های اصلی طرح های تعزیرات حکومتی بویژه طرح نوروزی در جهت بازدارنده بودن تخلفات صنفی است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان قزوین عمده مراکز مورد هدف در اجرای طرح ویژه نظارتی نوروزرا با توجه به شیوع کرونا مراکز عمده تهیه و توزیع مواد غذایی از جمله رستوران‌ها، بیرون بر ها،پزندگی ها، فروشگاههای زنجیره ای، اغذیه‌فروشی‌ها، قنادی ها، مراکز توزیعی، مراکز خدماتی، انبارها، سردخانه ها، میدان‌های میوه و تره بار، جایگاه های سوخت، کلینیک ها، داروخانه ها، فروشگاههای تجهیزات پزشکی، آمبولانس های خصوصی است.

محمدی خاطر نشان کرد: در شرایط حساس کنونی شاهد برخی بداخلاقی‌ها در حوزه عرضه کالاهای اساسی مورد نیاز مردم  هستیم که به جدیت با متخلفان برخورد می شود. گشت‌های تعزیرات حکومتی  به مراکزعرضه کالا در بازار شب عید  متمرکز شدند.این مرجع به محض اعلام  تخلف به این حوزه ورود کرده و ضمن هماهنگی با دستگاههای ذی ربط نظارتی اقدامات لازم را جهت پیشگیری از تخلفات احتمالی می کند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین تاکید کرد: کسانی که قصد بازی با سلامت مردم را در این شرایط سخت دارند تاکید می کنم برخورد قاطع با اشد مجازات در انتظار آن ها است.

48

کد خبر 1492079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =