واکسن کرونا در پایگاه‌های تعیین شده تزریق می‌شود

معاون سیاسی استاندار قزوین گفت: واکسن ویروس کرونا فقط در پایگاه‌هایی که تعیین شده تزریق می‌شود و در هر شهرستان نیز یک پایگاه برای این امر در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی، معاون سیاسی استاندار قزوین گفت: توزیع و تزریق واکسیناسیون در سطح استان بر اساس تبیین سند ملی واکسیناسیناسون کووید ۱۹ صورت می‌گیرد.

او با بیان اینکه، سهمیه واکسن در استان قزوین محدود است؛ تصریح کرد: تزریق واکسن در چهار فاز در سطح استان انجام خواهد شد که اولویت تزریق واکسن با افرادی است که درگیری بیشتری با بیماری کووید ۱۹ دارند.

حبیبی با بیان اینکه، واکسن زمانی جوابگوی انحلال بیماری کرونا است که ۷۰درصد جامعه واکسینه شوند؛ افزود: باتوجه به اینکه دولت علاوه بر روسیه، در حال تهیه واکسن از کشورهای کوبا و چین است، ما هم در تلاش هستیم که بتوانیم سهمیه واکسن را افزایش دهیم و هرچه زودتر ۷۰درصد جمعیت استان قزوین را واکسینه کنیم.

معاون سیاسی استاندار تصریح کرد: قزوین در حال آماده سازی واکسیناسیون می باشد و برای تحقق هرچه بهتر این امر نیاز به کمک دستگاه های یاری رسان مانند هلال احمر، بهداشت‌یاران آموزش و پرورش، ارتش، سپاه و نیرو انتظامی است.

حبیبی بیان کرد: برای شهر قزوین سه پایگاه تزریق واکسن و برای هر شهرستان یک پایگاه در نظر گرفته شده است. همچنین تعداد افراد مشمول واکسن در سطح استان در حال بررسی است و در زمان ممکن به افراد مشمول اطلاع رسانی می شود.

معاون سیاسی استاندار قزوین با بیان اینکه، کارمندان آرامستان ها و غسال ها از گروه‌های در معرض خطر هستند، گفت: توزیع و تزریق واکسن در سطح استان به صورت عادلانه صورت می‌گیرد. براساس دستور صادر شده به دانشگاه علوم پزشکی، واکسیناسیون غسال ها و کارمندان آرامستان ها در فاز اول واکسیناسیون صورت می پذیرد.

48

کد خبر 1492115

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =