۰ نفر
۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
میزان بیکاری در ۴ شهرستان اردبیل صفر شد

استاندار اردبیل در حالی گفته است که در شهرستان‌های نیر، کوثر، بیله سوار و گرمی تعداد متقاضیان کار تقریبا به صفر رسیده که به نظر می‌رسد عمده متقاضیان کار به دلیل ناامیدی از شرایط، از این شهرستانها مهاجرت کرده‌اند؛ چرا که غیر از کارخانه شیرآلات قهرمان در گرمی، ظرفیت کاری قابل توجه و مهمی در این مناطق به چشم نمی‌آید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه شورای اشتغال استان اظهار کرد: چند مورد از واحدهای تولیدی و صنعتی دارای ظرفیت اشتغال زایی بیشتر  در حال حاضر پیشرفت فیزیکی مناسبی دارند که برخی بصورت کامل و برخی نیز فاز به فاز افتتاح می شوند.

وی با بیان اینکه واحدهای بزرگ و سردخانه ها تا شهریور ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسند، گفت: کارخانه های پتروشیمی، نساجی، سردخانه ها با ظرفیت ۴۰۰هزار تن، اشجع باتری، فاز دوم حدید مبتکران، کارخانه کریستال، پایاب سدها، تکمیل گلخانه ها و پهنه های معدنی در شهرستان ها ظرفیت اشتغال زایی خوبی دارند.

بهنام‌جو با اشاره به اینکه اردبیل در صدور پروانه بهره برداری رتبه اول را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: باید تمام واحدهای در دست اجرا با قابلیت اشتغال زایی مناسب احصا و متناسب با حرفه و رشته تحصیلی از افراد بومی استفاده شود.

وی با بیان اینکه طبق راست آزمایی و پیگیری ستاد اشتغال استانداری میزان بیکاری در چهار شهرستان استان کاهش یافته است، گفت: در شهرستان های نیر، کوثر، بیله سوار و گرمی تعداد متقاضیان کار تقریبا به صفر رسیده و فرمانداران باید جهت شناسایی نیروی کار جدید فراخوان بزنند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: در دیگر شهرستان ها نیز تعهد فرمانداران برای اشتغال سال ۱۳۹۹ قابل قبول بوده و با راه اندازی واحدهای در دست اجرا جهش مناسبی برای جذب نیرو خواهند داشت.

وی در ادامه از بیمه شدن حدود۳۶ هزار نفر در صنعت فرش خبر داد و افزود: در صنعت فرش بافی کارگاه های زیادی در مرکز استان و شهرستان ها ایجاد شده بطوری که در حال حاضر نزدیک ۳۶ هزار نفر در این صنعت بیمه شده وجود دارد.

بهنام جو همچنین از جذب حدود یک‌هزار نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران در بخش خصوصی خبرداد و گفت: ایران اسلامی مدیون خون شهدا و جانفشانی های ایثارگران است و خدمت به خانواده این عزیزان وظیفه همه مسوولان است.

وی گفت: همه فرزندان و خانواده‌های درجه اول شهدا و ایثارگران به تفکیک تخصص و مدرک تحصیلی احصا شده و با هماهنگی فرمانداران هر یک از بخش های خصوصی می توانند متناسب با حرفه خود از این لیست ها استفاده کنند.

استاندار اردبیل در رابطه با طرح ملی مسکن نیز گفت: زمین مورد نیاز طرح اقدام ملی مسکن خانواده های شهدا و ایثارگران با پیگیری هایی که از طریق استانداری صورت گرفت، وزیر راه و شهرسازی قول مساعد برای احداث واحدهای مورد نیاز در شهرستان ها را صادر کرد.

وی تصریح کرد: طبق بخشنامه، ۱۱۱ نفر از فرزندان شهدا و جانبازان بالای۷۰درصد به استخدام ادارات دولتی در می آیند.

کد خبر 1492432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =