جایزه ملی کتاب سال تبریز بعد از ۶ سال برگزار می شود

پنجمین جایزه ملی کتاب سال تبریز با فاصله ۶ ساله از رویداد قبلی برگزار می‎ شود.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، حجت الاسلام احمد حمیدی، در گفت و گو با خبرنگاران  اظهار کرد: بنا به دلایلی بعد از برگزاری چهارمین دوره جایزه کتاب سال تبریز در سال ۱۳۹۳، این رویداد متوقف شده بود.
وی افزود: امسال مرحله پنجم این رویداد ملی با هدف افزایش سرانه مطالعه، تکریم نویسندگان، ناشران و مولفان، مترجمان و پدیدآورندگان کتاب، ترغیب جامعه به کتابخوانی، شناسایی و معرفی فعالان عرصه کتاب در راستای فعالیت های فرهنگی شهرداری تبریز برگزار می شود.
وی با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره پنجمین جایزه ملی کتاب سال تبریز، گفت: افزایش سرانه مطالعه، تکریم نویسندگان و ناشران و ترغیب جامعه در جهت کتابخوانی هدف غایی برگزاری جشنواره کتاب سال تبریز بوده و در این جشنواره از زحمات تمامی نویسندگانی که برای تعالی فرهنگ شهر تلاش می کنند، قدردانی خواهیم کرد.
وی با اشاره به سه بخش فراخوان پنجمین جایزه ملی کتاب سال تبریز، افزود: بخش اصلی مربوط به آثاری است که از پنج استان شمال غرب از جمله آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، همدان، زنجان و  اردبیل ارسال می‌شود و آثار نویسندگان، ناشران و مولفان این پنج استان باید در محدوده‌ی زمانی سال ۹۹ چاپ شوند.
معاون فرهنگی شهردار تبریز مجموع جوایز اهدایی این رویداد ملی در سه بخش را ۹۳ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: در بخش اصلی به برگزیده اول ۶ میلیون تومان و به نفرات بعدی هر کدام سه میلیون تومان، در بخش جنبی به نفر برگزیده سه میلیون تومان و در بخش ویژه به برگزیده اول پنج میلیون تومان و آثار شایسته تقدیر نیز هر کدام سه میلیون تومان اعطا می شود.
حجت الاسلام حمیدی، افزود: تلاش می شود تا ۱۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ نتایج اولیه این رویداد ملی از سوی هیات داوران معرفی و در ۲۸ همان ماه مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان برگزار شود.

48

کد خبر 1492514

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =