پیشکسوتان موسیقی استان قزوین تجلیل شدند

در آیین اختتامیه جایزه ملی عارف از دو پیشکسوت موسیقی استان؛ استاد علی اکبر خرم و استاد محمد وکیل‌ها تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدحسین اسماعیلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد قزوین در مراسم اختتامیه نخستین جایزه ملی عارف که در سالن دانشگاه تربیت معلم قزوین برگزار شد، گفت: برای ایجاد پویایی و رفع رخوت از روزهای موسیقی ایرانی و ارتقا آثار تولید شده در کشور، به مساعدت ها و همراهی پیشکسوتان و اهالی موسیقی استان نیاز داریم.

او با اشاره به اینکه فعالیت در حوزه فرهنگ و هنر سختی های خاص خود دارد، افزود: هنرمندان پیشکسوت زیادی هستند که از کودکی و جوانی پا به این عرصه گذاشته اند و با وجود مشکلات فراوان، هدف اصلی خود را انتقال داشته ها و تجربیات قرار داده اند.

اسماعیلی بیان کرد: هنرمندان پیشکسوت چشم و چراغ حوزه فرهنگ و هنر هستند که توجه و اهمیت به آنها ضروری و الزامی است.

او ادامه داد: استفاده از تجربیات پیشکسوتان در تمام حوزه ها مسئله ای مهم برای موفقیت هنرمندان جوان و نوجوان است که باید به این مهم توجه ویژه داشته باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ضمن تاکید بر اینکه پیشکسوتان موسیقی کشور در واقع ریشه‌های موسیقی ایران بوده‌اند و ثمره‌های تلاش آنها در نسل امروز دیده می‌شود.

درپایان این مراسم در راستای حمایت و تجلیل از زحمات و تلاش های صورت گرفته توسط هنرمندان مطرح و پیشکسوت موسیقی استان از استاد "علی اکبر خرم" و استاد "محمد وکیل ها" تجلیل به عمل آمد.

کد خبر 1492987

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =