تجلیل از استاد بهمن اسکینی هنرمند پیشکسوت موسیقی لرستان

درجریان آیین اختتامیه ی جشنواره ی منطقه ای موسیقی " آوای ارادت" از سری برنامه های هجدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع)، از استاد بهمن اسکینی، هنرمند و خواننده پیشکسوت موسیقی لرستان، تجلیل شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، آیین اختتامیه جشنواره منطقه ای "آوای ارادت" و مراسم بزرگداشت استاد بهمن اسکینی، هنرمند و خواننده پیشکسوت موسیقی لرستان،در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد خرم آباد و با حضور گسترده دوستداران موسیقی لرستان برگزار شد. 

جشنواره فرصتی مغتنم برای نشان دادن ارادت هنرمندان موسیقی به ساحت نورانی امام هشتم(ع) است

احمد حسین فتایی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، در این مراسم ضمن تشکر از انجمن موسیقی استان، اظهار داشت: این جشنواره فرصتی مغتنم برای نشان دادن ارادت هنرمندان موسیقی به خصوص موسیقی لرستان به ساحت نورانی امام هشتم(ع) است و برگزاری اینگونه رویدادها علاوه بر جنبه هنری آن با هدف ترویج سیره علمی و عملی ائمه اطهار به خصوص امام رضا(ع) صورت می پذیرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان همچنین با اشاره به آیین تجلیل از استاد بهمن اسکینی، گفت: این هنرمند پیشکسوت از ارادتمندان واقعی امام رضا (ع) است که قطعه ماندگاری به همین نام را از خود به یادگار گذاشته است.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: بنا بر وظیفه ای که داریم، در طول چند سال گذشته تجلیل از هنرمندان استان را به خوبی دنبال و اجرا کرده ایم و تلاش داریم تا در قالب برنامه های شاخص فرهنگی و هنری از چهره های ماندگار و هنرمندان پیشکسوت استان تجلیل بعمل آوریم.

نیم قرن فعالیت حرفه ای همچنان با همان صلابت و قدرت

امین عباسیان، رییس انجمن موسیقی استان، نیز در این مراسم گفت: استاد اسکینی، دو ویژگی بارز دارند، یکی پایبندی به اخلاق و مردمداری و دیگری سلامتی صدای این هنرمند پیشکسوت که سبب شده پس از نیم قرن فعالیت حرفه ای همچنان با همان صلابت و قدرت بخواند.

وی تصریح کرد: پاسداشت هنرمند، پاسداشت هنر است و اینگونه برنامه ها در برابر کارهای تاثیر گذار هنرمندانی همچون استاد اسکینی، بسیار ناقابل است.

46

کد خبر 1318990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =