برآورد حضور بیش از ۳۰۰ کودک مبتلا به اوتیسم در کاشان

رئیس موسسه خیریه اوتیسم کاشان گفت: برآوردهای ما از حضور بیش از ۳۰۰ کودک مبتلا به اوتیسم در کاشان حکایت دارد.

محمود قطبی فر در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین در کاشان با اشاره به اینکه اوتیسم یک بیماری ناشی از اختلالات رفتاری در بین کودکان است، اظهار داشت: سن طلایی برای تشخیص این بیماری در کودکان سه تا پنج سال است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۵ مورد علائم برای شناسایی کودکان مبتلا به اوتیسم اعلام شده است، ابراز داشت: متاسفانه برخی از خانواده ها با وجود اینکه کودکان آنها این علائم را دارند ولی به دلایلی همچون خجالت کشیدن کودکان خود را برای درمان معرفی نمی کنند که این کودک با افزایش سن روال درمان او هم مشکل می شود.

رئیس موسسه خیریه اوتیسم کاشان با بیان اینکه در صورتی که کودکان مبتلا به اوتیسم در همان سن طلایی سه تا پنج سال شناسایی شوند امکان درمان بیشتری دارند، خاطرنشان کرد: در موسسه خیریه اوتیسم کاشان برای ۱۲۰ کودک مبتلا پرونده تشکیل شده است ولی ما برآورد می کنیم که در کاشان حدود ۳۰۰ کودک مبتلا به اوتیسم وجود دارد.

وی با بیان اینکه برای هر کودک مبتلا به اوتیسم باید یک مربی اختصاص داده شود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با مشارکت و همکاری خیرین کاشانی توانسته ایم دوره های مختلف درمانی و آموزشی را برای کودکان مبتلا به اوتیسم و خانواده های آنها تشکیل دهیم.

افتتاح ساختمان توانبخشی و آموزشی موسسه خیریه اوتیسم کاشان

قطبی فر با اشاره به افتتاح ساختمان توانبخشی و آموزشی موسسه خیریه اوتیسم کاشان با عنوان سرای امید گفت: مکان این ساختمان از طرف خیر ارجمند آقای نبات ریز در اختیار موسسه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه مجوز این مکان آموزشی برای ۳۰ کودک مبتلا به اوتیسم است، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۰ کودک شامل شش پسر و چهار دختر و ۱۰ مربی در این مرکز مشغول هستند.

رئیس موسسه خیریه اوتیسم کاشان از اجرای طرح غربالگری عنومی اختلال اوتیسم در سطح شهرستان خبر داد و افزود: این طرح برای کودکان سه تا پنج ساله و مطابق با آخرین استانداردهای موجود و کاملا رایگان اجرا می شود.

وی با بیان اینکه طبق آخرین آمار ارائه شده در دنیا از هر ۶۸ تولد یک کودک مبتلا به اوتیسم است، گفت: در پسران این بیماری بیش از دختران وجود دارد.

قطبی فر همچنین از اختصاص یک قطعه زمین یه مساحت یک هزار و ۲۵۰ متر برای ساخت مرکز موسسه و سرای امید در آن توسط خیر خبر داد و گفت: این مرکز قرار است با زیربنای یک هزار متر ساخته شود که برای طرح معماری این مرکز و با توجه به اینکه می خواستیم مطابق بر تعاملات موجود با بیماران اوتیسمی باشد، یکی از تزهای دکتری یکی از دانشجویان مهندسی معماری دانشگاه کاشان به آن اختصاص یافت.

48

کد خبر 1493141

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =