امسال میهمان عید نمی‌پذیریم

استاندار قزوین بازار شب عید و مسافرت‌ها را نگران کننده دانست و گفت: امسال هم مثل سال پیش هیچگونه برنامه‌ای برای پذیرش میهمان و توریست نداریم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور، استاندار قزوین در نشست ستاد استانی بیماری کرونا که در استانداری قزوین برگزار شد؛ ضمن قدردانی از تلاش ها برای کنترل و مدیریت بیماری گفت: ویروس نه زمان می شناسد و نه مکان. فقط همراهی و مراقبت ما می تواند این بیماری را مهار کند و کنترل بیماری مستلزم فاصله گذاری اجتماعی و رعایت دقیق پروتکل ها است.

او ادامه داد: یک ماه پیش آمار مرگ و میر نگران کننده بود و همه مراقبت کردیم و در بیمارستان ها مراقبت ها بسیار خوب انجام شد و جواب گرفتیم و باید این وضع را حفظ کنیم تا درگیر شرایط بحرانی تر نشویم.

رئیس ستاد استانی بیماری کرونا به عملکرد مطلوب در آبیک اشاره کرد و گفت: در شهرستان آبیک بیماری خوب مدیریت شد و هرجا خوب عمل کردیم، شرایط و وضعیت تغییر کرد و نکته مهم عمل دقیق به دستورالعمل ها است.

استاندار قزوین نیز بازار شب عید و افزایش مسافرت ها را تهدیدی جدی برای استان دانست و افزود: نگرانی ما درخصوص مسافرت ها و عید است و با کمی بهبود وضعیت، احساس می کنیم همه چیز عادی شده است و مسافرت ها و دور همی ها و بازدید ها را شروع می کنیم.

جمالی پور ادامه داد: برنامه ریزی گسترده و مدیریت شده با رویکرد کاهش اجتماعات در همه جا باید صورت گیرد و رنگ بندی ها را نباید به صورت ساده انگاری به مردم اعلام کنیم. محدودیت های ایام عید باید با جدیت اعمال شود، تردد های بین شهری نباید خارج از عرف و برنامه  باشد. امسال هم مثل سال پیش هیچگونه برنامه ای برای پذیرش میهمان و توریست نداریم و ما در استان با شرایط خودمان تصمیم می گیریم و مراقبت می کنیم.

پیمان نامدار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز با اشاره به افزایش موارد مثبت بستری هشدار داد: بازار شب عید و مسافرت ها نگران کننده است.

دبیر ستاد استانی بیماری کرونا افزود: تمهیدات لازم برای بخش های بستری در استان فراهم است و این در حالی است که شرایط تخت های کووید با تخت های معمولی متفاوت است.

نامدار ادامه داد: نمونه های جهش یافته در استان های همجوار دیده شده است و  واقع شدن استان در مسیر عبور استان های دیگر، یک تهدید است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی در پایان سخنان خود به آمار بیماران شناسایی شده کرونایی در استان اشاره کرد و افزود: روزانه یک هزار و ۲۰۰تا یک هزار و ۵۰۰تست گرفته می شود و بانوان خانه دار بیشترین مبتلایان را تشکیل می دهند و همچنین شرکت در میهمانی های بالای ۱۰نفر و حضور در بازار ده برابر رشد داشته است.

48

کد خبر 1493394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =