بلینکن: توپ در زمین ایران است/ تهران است که باید تصمیم بگیرد

ایسنا نوشت:وزیر امورخارجه آمریکا مدعی شد که مسیر دیپلماسی درخصوص مذاکرات هسته ای با ایران باز است.

وزارت امورخارجه آمریکا در صفحه رسمی خود در توئیتر اظهاراتی را از آنتونی بلینکن وزیر امورخارجه این کشور در رابطه با برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) منتشر کرد.

در این توئیت آمده است: ''وزیر خارجه بلینکن در رابطه با مذاکرات هسته ای با ایران گفت، ما به روشنی مشخص کرده ایم که مسیر دیپلماسی باز است. توپ در زمین ایران است که تصمیم گیری کند موافق است یا خیر.''

دولت جدید آمریکا علی رغم اینکه بارها از تمایل خود برای بازگشت به برجام سخن گفته و مدعی شده است که آماده مذاکره با ایران برای پیوستن دوباره به این توافق است اما تاکنون هیچ اقدام عملی در این راستا و رفع تحریم های وضع شده علیه کشورمان انجام نداده است.

مقامات جمهوری اسلامی ایران تاکید دارند که آمریکا به عنوان طرفی که توافق هسته ای را نقض کرده و از آن خارج شده است ابتدا باید به توافق بازگردد و با رفع تحریم های وضع شده علیه کشورمان حسن نیت خود را نشان دهد.

وزیر امورخارجه چین نیز امروز در نشست خبری سالیانه خود گفت که امیدوار است دولت آمریکا تحریم های ناعادلانه علیه ایران لغو کند.

23311

کد خبر 1493456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • IR ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۷
  1 0
  توپ ؟! یعنی چی ؟ شما چیزی که کلی وقت و هزینه برای مردم ما گذاشت را میگویی توپ ؟ مردک طلبکاره ، کلا در توهم مانده اید و تمام سعی و فشار را بر مردم ما می آورید که دیگر مردم دنیا نبینندکه دنیا بدون شما بهتر میشود نه با شما
 • IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
  0 0
  آقای بلینکن اشتباه نکنید الان توپ در زمین شماست نه ایران چون شما بودید که از توافق هسته ای برجام خارج شدید و تعهدات خود را در آن نقض کردید و آنها را کنار گذاشتید نه جمهوری اسلامی ایران بلکه ایران تا یکسال بعد از خروج شما از برجام تعهدات خود را به خاطر وعده ها و تعهدات سه کشور اروپایی برای رفع مشکلات اقتصادی ایران در زمینه تجارت و روابط بانکی در برجام اجرا کرد و حسن نیت خودش در اجرای تعهداتش در برجام نشان داد ولی متاسفانه شما و کشورهای اروپایی عضو برجام بودید که نقض تعهد و بی عهدی از خودتان نشان دادید نه جمهوری اسلامی ایران پس الان هم شما هستید که باید در مسیر دیپلماسی با ایران پیش بروید و ارزش های اخلاقی حقوق بشری را اجرا کرده و تحریم های اقتصادی ایران را برداشته و به تعهدات خود در برجام برگردید آن وقت ایران هم سریعا به تعهدات خود بازخواهد گشت ((اقدام در برابر اقدام- تعهد در برابر تعهد)).برجام یکبار در موردش به مدت چند سال مذاکره شده و دیگر جای مذاکره ندارد الان وقت مذاکره نیست بلکه وقت اجرای تعهدات و اقدام برای بازگشت واشنگتن به توافق هسته ای برجام است.