مردم خوزستان توصیه های بهداشتی متخصصان را جدی بگیرند

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: در شرایط کنونی، پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ بهتر از درمان آن پس از ابتلا است.

حجت الاسلام سید نبی موسوی فرد، در حاشیه تزریق نخستین دوز از واکسن ضد کرونا به جانبازان و خانواده های شهدا در خرمشهر  به خبرنگاران اظهار کرد: در مورد این بیماری عالم گیر و فراگیر نکته قابل توجه آنست که پیشگیری بهتر از درمان است و مهمترین راه پیشگیری نیز توجه به توصیه های متخصصان در امور پزشکی است.

وی استفاده درست از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را به عنوان دو توصیه ی مهم و اصلی در این باره خواند و افزود: مردم بایستی این دو توصیه را به طور جدی رعایت و دنبال بشود. از حضور در اجتماعات پرهیز کنند و فکر نکند که اگر فردی از لحاظ جسمانی دارای شرایط خوبی دیگر مشکلی ندارد ممکن است این فرد ناقل باشد و بیماری را به دیگران انتقال دهد و لذا اگر این اتفاق بیفتد عمری پشیمانی به بار می آورد و خداوند نیز از سر تقصیرات کسانی که به طور عمد و  یا سهوی که مثل عمد باشد کاری را انجام دهند به آسانی نمی گذرد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان تصریح کرد: یکی دیگر از راههای پیشگیری از ابتلا به کرونا تزریق واکسن است که در این باره نیز ایران اسلامیمان از دیگر کشورها عقب نمانده است ضمن اینکه با ساخت واکسن ضد کرونا ایرانی که از اواخر اردیبهشت ماه وارد بازار می شود از بسیاری کشورهای اروپایی نیز جلوتر هستیم.

حجت الاسلام موسوی فرد، یادآور شد: امروز شاهد تزریق واکسن ضد کرونا به تعدادی از خانواده های معظم شهدا توسط گروه پزشکی آبادان و خرمشهر با همراهی بنیاد شهید بودیم امید می رود که این واکسن های روسی تزریق شده بتواند مقاوم سازی و ایمن سازی مد نظر را در اشخاص مختلف ایجاد کند تا بتوانیم در مقابل این بیماری مقاومت کرده و به زودی شاهد رخت بر بستن آن از جامعه ایران اسلامی باشیم.

وی گفت: در ماه رجب قرار داریم و استغفار و خواندن دعای هفتم صحیفه ی سجادیه در این ماه در پیشگیری امراض مهم است.

48

کد خبر 1493460

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =