حکیم: سفر پاپ نقطه عطفی در مسیر بازیابی جایگاه معنوی عراق است

«سید عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق در پیامی از تمام کسانی که در تحقق سفر پاپ فرانسیس به عراق نقش داشتند، قدردانی کرد و گفت که این نقطه عطفی در بازیابی جایگاه معنوی عراق است.

به گزارش خبرآنلاین، حکیم در این پیام آورده است که در فضای این روزهای عراق که با میزبانی پاپ فرانسیس همراه است، لازم می‌دانیم از همه کسانی که در تحقق این حادثه تاریخی در عراق و زیارت پاپ از شهر تاریخی اور و کلیساهای گوناگون بغداد و موصل و برپایی مراسم عشای ربانی و دیدار وی با مرجعیت عالی شیعیان حضرت آیت‌الله سیستانی و تصویر درخشانی که از اهمیت صلح و مدارا در حیات انسانی و اهمیت نقش رهبران در مدیریت تکثر و همزیستی شکل گرفت نقش داشتند، تشکر شود. 

حکیم همچنین از انتخاب روز 6 مارس به عنوان روز ملی «مدارا و همزیستی»  در عراق قدردانی و تاکید کرد که سفر پاپ نقطه عطفی در مسیر بازیابی جایگاه معنوی عراق به عنوان منشا ادیان ابراهیمی و دیگر ادیان است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در پایان افزوده است: همچنین از این فرصت استفاده می‌کنیم تا به دولت درباره ضرورت توجه به ابعاد گردشگری استان ذی قار و دیگر شهرهای تاریخی عراق و تهیه برنامه برای معرفی و ترویج و ایجاد اماکن گردشگری با هدف جلب گردشگران خارجی به عراق تاکید کنیم. به گفته حکیم، عراق سرشار از جاذبه های دینی و تاریخی و باستانی است که می‌تواند آن را به مقصد بسیاری از ملت‌های جهان تبدیل کند.

 پاپ فرانسیس روز جمعه در سفری سه روز وارد بغداد پایتخت عراق شد. عراق ششمین کشور اسلامی است که از رهبر کاتولیک‌های جهان پذیرایی می کند.

311311

کد خبر 1493497

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =