کاروانسرای بافت تاریخی دهدشت به بخش خصوصی واگذار شد

با حضور مسئولان کشوری و استانی کاروانسرای بافت تاریخی دهدشت رسما به سرمایه گذار بومی واگذار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  از کهگیلویه، مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری امروز در نشست خبری با خبرنگاران  اظهار داشت: با گذشت سال‌ها از دغدغه و مطالبه مردم شهرستان برای احیای بافت تاریخی این مهم سرانجام محقق شد.

مجید صفایی گفت: پس از فراخوان و انجام مراحل مزایده دو بنای تاریخی بافت قدیم دهدشت به یک سرمایه‌گذار بومی واگذار شد.

وی هدف از واگذاری این ابنیه را احیای بافت و جریان زندگی خواند و گفت: طی یک سال اخیر دغدغه بنده و همکاران ساماندهی بافت دهدشت بود و طی چنین مرحله طی بازدید میدانی ظرفیت و امکانات این مجموعه تاریخی را بررسی کردیم.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری با ابراز خوشحالی از تحقق ساماندهی بافت تصریح کرد: کاروانسرا و حمام کهیار که در اختیار صندوق حفظ و احیای کشور بود با کاربری خدماتی و فرهنگی به سرمایه گذار بومی واگذار شد و از هفته آینده فعالیت در آن آغاز خواهد شد.

صفایی مرمت مسجد مورک، بقعه امامزاده جابر و تفاهم نامه با شهرداری برای احیای محوطه بافت را از دیگر اقدامات یک سال اخیر در بافت تاریخی بلادشاپور اعلام کرد.

وی برای واگذاری سایر ابنیه تاریخی استان از جمله پل بریم و پل پاتاوه به بخش خصوصی اعلام آمادگی کرد.

صفایی در خصوص اعتبارات مسئله‌دار بافت بلادشاپور گفت: ما از روز اول مبلغ این اعتبار را ۱۰ میلیارد تومان اعلام کردیم این اعتبار با پیگیری مجموعه جدید حاکم در اداره کل میراث فرهنگی محقق شد و نقدینگی ۲ میلیارد تومان از آن تاکنون تخصیص و در امور مرمت آثار هزینه شده است.

کاروانسرای بافت تاریخی دهدشت به بخش خصوصی واگذار شد

46

کد خبر 1493620

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =