شهرکرد به استقبال نوروز می‌رود؛ نصب ۳۰ المان در آستانه نوروز ۱۴۰۰

شهردار شهرکرد گفت: در راستای زیباسازی شهر و استقبال از بهار تمهیدات لازم توسط مجموعه مدیریت شهری اتخاذ شده و فعالیت‌هایی که برای سلامتی مردم آسیب‌زا نباشد انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، بهادر عبدالغنی در جلسه هماهنگی ویژه استقبال از بهار اظهارداشت: مردم در شرایط کنونی نیازمند روحیه و نشاط هستند لذا فعالیت‌های مربوط به استقبال از بهار که برای سلامت مردم ضرر نداشته باشد از جمله فضاسازی شهری و گل‌کاری‌ها تعطیل نخواهد شد.

وی با بیان اینکه نظافت، رفت و روب و جمع‌آوری پسماند در حال حاضر برای ما اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد، افزود: در جمع‌آوری و دفع پسماندها به ویژه دفع زباله‌های بیمارستانی باید توجه بسیار جدی لحاظ و نخاله‌های ساختمانی جمع‌آوری شوند.

شهردار شهرکرد با اشاره به نصب المان‌های نوروزی در شهر بیان کرد: ۳۰ نقطه شهر در راستای نصب المان‌ها توسط سازمان‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و سیما، منظر و فضای سبز شهری پیش‌بینی و بعد از گذراندن چهارشنبه آخر سال نصب آنها انجام می‌شود. 

عبدالغنی با اشاره به سرویس‌دهی ناوگان حمل و نقل عمومی خاطرنشان کرد: شیفت ‌بندی ناوگان اتوبوس و تاکسی توسط سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر انجام، ناوگان حمل و نقل عمومی و جایگاه‌های سوخت شست‌ و شو و رنگ‌آمیزی ایستگاه‌های اتوبوس در دستور کار قرار گرفته است. 

وی با بیان اینکه مجوزهای حفاری و خاک‌برداری صادر نمی‌شود، گفت:  در راستای زیباسازی شهر از ۱۵ اسفندماه هیچگونه مجوز حفاری و خاکبرداری در شهر صادر نشده و مصالح ساختمانی جهت ادامه پروژه‌ها از سطح شهر جمع‌آوری می‌شود. 

شهردار شهرکرد تصریح کرد: با توجه به اینکه برخی در ایام نوروز به ساخت و ساز مشغول می‌شوند بنابراین مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری باید با جدیت با این افراد برخورد کند. 

عبدالغنی ادامه داد: ساماندهی دست‌فروشان، رنگ‌آمیزی جداول، لگه‌گیری معابر، گل‌کاری بلوارها و میادین، نظافت سطح شهر و جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی از جمله اقدامات در دستور کار شهرداری است. 

وی با اشاره به بارندگی‌ها در فصل بهار افزود: تمامی نیروها به ویژه نیروهای خدماتی در بخش‌های مختلف براساس شیفت‌بندی باید در محل کار حاضر و در دسترس باشند و اگر بارندگی‌ها موجب آب‌گرفتگی و ایجاد مشکلات شد سریعا‍ باید مشکل برطرف شود.

شهردار شهرکرد خاطرنشان کرد: در حوزه ترافیک نیز خط‌کشی معابر و آشکارسازی سرعت‌گیرها و سرعت‌کاه‌ها و اصلاح و ترمیم و نصب تابلوهای راهنمایی در دستور کار مدیریت ترافیک و حمل و نقل قرار گرفته و در حال انجام کار است.
فضاسازی شهری در آستانه نوروز چشمگیرتر شود؛ شهر رنگ و بوی نوروز به خود بگیرد

فرهاد رئیسی رئیس شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در یک سال اخیر مشکلات اقتصادی و ویروس کرونا فشار زیادی را به مردم وارد کرده است بنابراین می‌طلبد مجموعه مدیریت شهری با فضاسازی شهری و ایجاد فضایی شاد و پویا، بخشی از این فشارها را بکاهد. 

وی گفت: باید تلاش‌ها در تمامی زمینه‌ها ازجمله تنظیف و رفت و روب، مدیریت تردد و ترافیک، فضای سبز، ارتقاء کیفی سیما و منظر شهری و.. در راستای افزایش مقبولیت و رضایت‌مندی شهروندان صورت گیرد.

رئیس‌ شورای اسلامی شهرکرد تصریح کرد: ساماندهی و زیباسازی فضاهای شهری موجب ایجاد نشاط و شادی در زندگی شهروندان می‌شود، به همین منظور در آستانه سال نو و در راستای ایجاد فضای بصری مناسب و زیباسازی فضاهای عمومی اقدامات متعددی در برنامه‌ریزی‌های شهرداری لحاظ و گل‌کاری و گل آرایی سطح شهر چشمگیرتر از سال‌های گذشته انجام شود.

46

کد خبر 1493629

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =