۵۵ تقریظ رهبر معظم انقلاب بر آثار مکتوب دفاع مقدس

ایرنا نوشت: معاون هماهنگی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب گفت: به منظور پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت تاکنون ۵۵ تقریظ از مقام معظم رهبری بر آثار مکتوب نویسندگان منتشر شده است.

ایمان عطارزاده روز دوشنبه در دهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت اظهار داشت: تاکنون ۹ همایش پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت در کشور برگزار شده و کردستان سرزمین مجاهدت‌های خاموش و استان فرهنگی میزبان دهمین همایش است. امروز با انتشار تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب "عصرهای کریسکان" برگ دیگری از افتخار مردم سلحشور کرد رونمایی می‌شود که دفاع آنان از آرمانهای انقلاب اسلامی و وفاداری به آن بی‌نظیر است. 

معاون هماهنگی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب گفت: این کتاب روایتی از دلدادگی مردمی است که با شجاعت در مقابل گروهکهای تجزیه‌طلب ایستادند تا امروز ایران و کردستان عزیز در آرامش و امنیت حاصل از دفاع گمنامهایی باشد که در راه عقیدا و کشور خود ایستادند.

عصرهای کریسکان کتابی به قلم کیانوش گلزار راغب است که امیر سعیدزاده و همسرش سعدا حمزه‌ای آن را روایت کرده‌اند. 

امیر سعیدزاده، راوی این کتاب،  یکی از منحصر به فردترین نیروی‌های دفاع مقدس است، چراکه او عضو هیچ سازمانی نیست، یک نیروی آزاد است و در عین حال در ماموریت‌های اطلاعاتی و عملیاتی شرکت می‌کند، ماموریت‌هایی نیز برای شناسایی در خارج از کشور دارد. 

سعیدزاده پیش از انقلاب، از طرف ساواک، مورد پیگیری و بازخواست قرار گرفته و فراری می‌شود، بعد از آن اسیر گروهک کومله می‌شود و از زندان این گروهک نیز فرار می‌کند. 
چهار سال بعد از جنگ، سعید زاده به اسارت یکی از گروهک‌های معاند در می‌آید و این دوران از ابتدای انقلاب تا سال ۷۴، یعنی یک دوره ۱۵ ساله، به طول می‌انجامد. 

نویسنده در این کتاب با یک سبک ابتکاری، خاطره چند روایی را طرح کرده است. خواننده وقتی سعیدزاده را می‌شناسد،  وارد یک تنش و درگیری می‌شود و سپس در فصل بعدی اینکه خانواده اش چه عکس العملی نشان می‌دهد، بررسی می‌شود و از زبان همسر او همان خاطرات تکمیل می‌شود. 

کتاب را انتشارات سوره مهر اولین بار در سال ۱۳۹۴ منتشر کرد و امروز آیین تقریظ رهبر معظم انقلاب بر آن در دهمین پاسداشت ادببات جهاد و مقاومت در حال برگزاری است.
در این مراسم مسوولان عالی رتبه کشوری و لشکری از جمله سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، محمد مهدی دادمان رئیس حوزه هنری و میهمانانی از استان‌های همجوار و مسئولین استانی حضور دارند.

در این مراسم همچنین از ترجمه کردی این کتاب تولیدی انتشارات سوره مهر حوزه هنری رونمایی بعمل می‌آید. این مراسم به صورت زنده از سایت و صفحات پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در شبکه‌های اجتماعی و همچنین شبکه صدا و سیما مرکز کردستان در حال پخش است.

27215

کد خبر 1493661

برچسب‌ها