معاون وزیر صمت برخلاف اتفاقات رخ داده: هیچ استانی در سطح کشور مشکل تأمین گوشت مرغ را ندارد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان دلیل کمبود مرغ در روزهای اخیر را کارشکنی برخی از تولیدکنندگان و دلالان دانست و گفت: با اخلالگران بازار با جدیت بیش‌ازپیش برخورد می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، عباس تابش معاون وزیر صمت که به ارومیه سفر کرده است در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی در مورد وضعیت این روزهای بازار مرغ، گفت: برای بررسی و بهبود روند توزیع اقلام مورد نیز در ایام عید و ماه مبارک رمضان تاکنون از ۱۴ استان بازدید به‌عمل آمده است.
وی با تأکید بر این‌که مشکلی در تأمین گوشت مرغ در سطح استان‌ها وجود ندارد، خاطر نشان کرد: تمام استان‌ها در ارتباط با این مهم تولید مازاد دارند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به آمار اعلامی مبنی بر ۹۰ میلیون جوجه‌ریزی در طول بهمن و اسفند ماه، بیان کرد: مقرر شده بود ۱۳۰ میلیون جوجه‌ریزی صورت گیرد از این‌رو مشکل در شبکه توزیع یا فروش نهاده‌ها و گوشت مرغ است.

تابش تأکید کرد: تمامی نهاده‌ها به‌وسیله جهاد کشاورزی و با ارز ۴۲۰۰ تومانی توریع شده است.

وی میزان جوجه‌ریزی مورد نیاز کشور را ماهانه ۱۱۰ میلیون قطعه عنوان کرد و یادآور شد: از دیگر مواردی که چالش کمبود مرغ را در روزهای اخیر به وجود آورده بود می‌توان به قاچاق مرغ به کشورهای همسایه برای انتفاع بیشتر برخی از تولیدکنندگان و دلالان اشاره کرد.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ضمن ابراز شرمندگی نسبت به مردم، افزود: واحدهایی که نهاده دریافت می‌کنند بایستی مطابق با سهم دریافتی مرغ و گوشت مرغ به مردم تحویل دهند در غیر این صورت فرد یا واحد مدنظر به‌عنوان اخلالگر اقتصادی معرفی می‌شود.

تابش ابراز داشت: بایستی در سطح آذربایجان‌غربی تمامی بازرسان به کار گرفته شوند تا از چالش‌های پیش‌رو جلوگیری شود.

وی یادآور شد: در همه حال به دنبال جلب رضایت مردم هستیم. حتی در ایام کرونا جزو معدود کشورهایی بودیم که قفسه هیچ یک از فروشگاه‌ها خالی باقی نماند.

۴۰ تن تولید مازاد در استان داریم

نادر صادقی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی با بیان این‌که در ذخیره کالاهای مورد نیاز مردم با مشکلی روبرو نیستیم، اظهار داشت: روزانه بیش از ۲۴۰ تن گوشت مرغ در استان تولید می‌شود.

وی با اشاره به این‌که مصرف روزانه گوشت مرغ استان ۲۰۰ تن است، عنوان کرد: ۴۰ تن بیش از نیاز استان تولید می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی تولید آرد در استان را نیز مازاد بر نیاز عنوان کرد و گفت: توزیع آرد در استان بیش از ۳۱ تن برآورد شده درحالی‌که مصرف استان ۲۹ تن است.

صادقی تصریح کرد: انتظار می‌رود دستگاه‌های نظارتی بیش‌ازپیش بازرسی‌ها و نظارت‌ها را افزایش دهند تا مردم با سهولت بیشتری به اقلام مصرفی دسترسی داشته باشند.

46

کد خبر 1494081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =