آزمون وکالت قطعا در ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ برگزار می‌شود؟

ایسنا نوشت: نایب رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز با بیان این‌که برگزاری آزمون وکالت ۹۹ قطعی است به داوطلبان توصیه کرد از فرصت به دست آمده استفاده کنند و بدون استرس تا برگزاری این آزمون مطالعه کند.

کارن روحانی دلیل تعویق آزمون جذب کارآموز وکالت ۹۹ باوجود برگزاری آزمون دکتری و آزمون استخدامی گفت: به ما اعلام کردند چون ستاد ملی مقابله با کرونا مجوز برگزاری آزمون را به دلیل شرایط کرونا نداده است آزمون به تعویق افتاده است و این تنها اطلاعی است که ما داریم. ظاهرا آزمون وکالت به دلیل آن‌که متمرکز در استان‌ها بوده است برگزار نشده است.

وی در ارتباط با واکنش داوطلبان این آزمون پس از به تاخیرافتادن آن گفت: داوطلبان امیدوار بودند که در تاریخ مقرر در آزمون شرکت کنند و آماده هم بودند و به تعویق افتادن آزمون موجب استرس در داوطلبان و شرکت‌کنندگان و تغییر زمان‌بندی‌های آن‌ها می‌شود.

روحانی افزود: به هرحال کانون وکلای دادگستری تمام تلاش خود را انجام داد تا آزمون در موعد خود برگزار شود اما بعضی وقت‌ها شرایط جانبی اتفاق دیگری را رقم می‌زند بخصوص این‌که ما برگزارکننده آزمون نیستیم و سنجش آزمون را برگزار می‌کند.

نایب رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز ادامه داد: توصیه ما این است که داوطلبان از فرصت به‌دست آمده استفاده کنند، مطالعه کنند و استرس نداشته باشند تا آماده شوند و در واقع فرصت برابری برای مطالعه همه فراهم شده است و امیدوارم آزمون در تاریخ اعلام شده برگزار شود. اساسا دوست داشتیم آزمون برگزار می‌شد چون به حکم قانون مکلف هستیم که سالی یک‌بار آزمون را برگزار کنیم اما شرایط استثنایی دست ما نبود.

روحانی در ارتباط با شایعاتی که درخصوص ارتباط بین برگزار نشدن آزمون و مشکلات نهاد وکالت وجود دارد گفت: ما بهرحال امیدوار هستیم که آزمون را سر موقع خود برگزار کنیم و شایعاتی که در رسانه‌ها و فضای مجازی در ارتباط با این موضوع وجود دارد درست نیست و ما می‌خواهیم آزمون را براساس قانون برگزار کنیم و قطعا آزمون هم برگزار خواهد شد.

این حقوقدان در پایان در ارتباط با زمان آزمون وکالت ۱۴۰۰ گفت: الان در ارتباط با آزمون ۱۴۰۰ نمی‌توان تصمیم گرفت و این موضوع یک تصمیم جمعی است که در اسکودا گرفته می‌شود و الان نمی‌توان زمان آن را مشخص کرد.

به گزارش ایسنا، آزمون جذب کارآموزان وکالت کانون‌های وکلای دادگستری که هر ساله در پاییز (آذرماه) برگزار می‌شد، امسال به دلیل شیوع کرونا به  ۲۲ اسفند موکول شد که به فاصله سه روز مانده به این تاریخ، اعلام شد که  آزمون برای دومین بار لغو شده و قرار است روز ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ برگزار شود.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1495801

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =