۰ نفر
۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
«وداعِ» سینا شبان‌پور آمد

سینا شبان‌پور که به‌تازگی «چهار مضراب وداع» را منتشر کرده است، این قطعه را منعکس‌کننده‌ نوری از گذشته، برای روشنگری مسیر هنری آینده‌اش معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، «چهارمضراب وداع» از ساخته‌های سینا شبان‌پور، در قالب یک موزیک ویدیو منتشر شد و در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

سینا شبان‌پور در خصوص این اثر گفت: «حدود ۲ سال از آغاز حیات «چهار مضراب وداع» می گذرد و از بدو تولدش با حس و حالی متفاوت نه تنها برای من بلکه برای تمام افرادی که بخش‌هایی از آن‌را به نحوی شنیدند، بود.»

وی افزود: «تصوری که از «وداع» در ذهن من بوده و هست، منعکس‌کننده‌ نوری از گذشته برای روشنگری مسیر هنری آینده‌ من است و از این رو بسیار برایم من ارزشمند بوده و دارای جایگاهی ویژه در آثارم است.»

شبان‌پور با اشاره با ساختار دستگاهی این اثر ادامه داد: «ابوعطا در گوش من زمزمه‌ بخش وسیعی از زندگی‌ام است که ریشه در کودکی من با صدای تار استاد شهناز و نی استاد کسائی و بزرگانی از این دست دارد که با شنیدن اندک نغماتی از آن به دنیایی ماورائی قدم می‌گذارم. به نظر من آواز «ابوعطا»، فضایی بی‌نظیر در موسیقی کلاسیک ایرانی است و وصف مقدار علاقه‌مندی شخصی بنده به این فضا در کلام نمی‌گنجد. به همین دلیل «وداع» در مایه‌ «ابوعطا» ساخته و اجرا شده است.»

این موسیقی‌دان، در پایان توضیح داد: «در اجرای «وداع»، مصطفی محرمی، از نوازندگان خوش‌ذوق و توانای ساز تمبک بنده را همراهی کرده، جواد قاسمی، کارگردانی بخش تصویری کار را بر عهده داشته و همچنین موسسه‌ شهنواز به مدیریت امین جهانگیری، در مسیر انتشار رسمی این قطعه با من همگام بودند که سپاس‌گزار محبت بی‌دریغ این دوستان عزیزم هستم.»

۵۷۵۷

کد خبر 1496501

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =