افرادی که در بحثهای غیراخلاقی فعالیت می‌کنند یا افرادی که ایجاد مزاحمت نه تنها برای خانمها بلکه برای نوجوانان پسر دارند توسط ماموران پلیس شناسایی و با آنان برخورد می‌شود.

رییس پلیس امنیت اخلاقی ناجا از آغاز طرح تابستانی پلیس امنیت اخلاقی در کشور خبر داد و افزود: با توجه به مطالبات مردمی و انتظار مسئولان موضوع بحث امنیت اخلاقی به صورت پررنگ‌تر از سوی پلیس پیگیری می‌شود.

او گفت در برخی از سایت‌ها و همچنین بر اساس گزارش‌های رسیده به مرکز نظارت همگانی 197 موضوع مطالبات در رابطه با بحث امنیت اخلاقی از نیروی انتظامی بیشتر شده است و برخی‌ها فکر می‌کنند که اقدامات پلیس در این رابطه تعطیل شده است.

 وی با بیان اینکه گشت‌های پلیس اخلاقی مانند سابق کار خود را انجام می‌دهند و تنها کلمه ارشاد از روی آنها برداشته شده، افزود: در حال حاضر همه از قوانین در این رابطه مطلع هستند و نیازی به ارشاد نیست.

به گفته روزبهانی در سال جاری ده‌ها هزار نیروی پلیس امنیت اخلاقی در سطح کشور فعال شده و با جرایم پنهان و آشکار در قالب نیروهای محسوس و نامحسوس در مناطق مختلف همچون پارکها، جنگلها، دریا و غیره اقدامات خود را انجام خواهند داد.

 امنیت اخلاقی پررنگ‌تر شده ،با مانکن ها برخورد می شود

 روزبهانی با بیان اینکه طرح امنیت اخلاقی پررنگ‌تر شده است، اظهار کرد: در طرح امنیت اخلاقی با کسانی که به صورت مانکن‌گونه ظاهر می‌شوند، پلیس به صورت قانونی برخورد خواهد کرد.

روزبهانی با بیان اینکه در پارکهای بزرگ، گشت‌های پلیسی به صورت دائم مستقر هستند افزود:افرادی که در بحثهای غیراخلاقی فعالیت می‌کنند یا افرادی که ایجاد مزاحمت نه تنها برای خانمها بلکه برای نوجوانان پسر دارند توسط ماموران پلیس شناسایی و با آنان برخورد می‌شود.

وی درباره استفاده از نیروهای نامحسوس در این زمینه هم گفت: در گذشته مواردی را داشته‌ایم که افرادی به عنوان نیروهای نامحسوس با بهانه برخورد با بدحجابی سوءاستفاده‌هایی را داشته‌اند که با آنها برخورد هم شده است. در مجموع هر فردی که به یک خودرو مراجعه کرده و طلب گواهینامه یا غیره می‌کند باید کارت خود را ارائه دهد و اگر مردم به مواردی در این‌رابطه مشکوک شدند، می‌توانند موضوع را به پلیس 110 خبر دهند.

 روزبهانی ادامه داد: البته اگر فرد قانون‌شکنی کرده باشد و به هر دلیل بخواهد با پلیس درگیر شود با آن فرد برخورد شدید خواهد شد. به طور مثال اگر پلیس به یک خانم تذکر دادکه حجابش دارای مشکل است اگر این فرد عنوان کند که ارتباطی به شما ندارد پلیس با آن برخورد خواهد کرد.

 کشف حجاب در خودرو جرم مشهود

 وی ادامه داد: در برخی از موارد دیده شده است که در خودروها کشف حجاب صورت می‌گیرد و این افراد توجیه درستی هم در این‌رابطه ندارند که طبیعتا پلیس با این افراد برخورد کرده و این خودروها را توقیف و این افراد را به مراجع قضایی معرفی می‌کند.

 روزبهانی اضافه کرد: کسانی که عنوان می‌کنند خودرو حریم خصوصی است و ادعا دارند که می‌توانند کشف حجاب کنند در حالی که این افراد از قانون بی‌اطلاع هستند و این یک جرم مشهود محسوب شده و طبیعتا با آن برخورد خواهد شد.

 روزبهانی خاطرنشان کرد: این موضوع که حجاب را در خیابان رعایت نکنند یعنی حقوق شهروندی را زیر پا گذاشته‌اند و نصب دیش ماهواره، باند فروش مشروبات الکلی، مزاحمت‌های خیابانی و جرایمی از این دست به نوعی زیرپا گذاشتن حقوق شهروندی است و پلیس می‌خواهد که امنیت و حقوق شهروندی رعایت شود.

 روزبهانی درباره چگونگی برخورد ماموران پلیس امنیت اخلاقی در این طرح اظهار کرد: افرادی که از نظر پوشش دارای مشکل هستند به مقر پلیس هدایت می‌شوند تا برای آنان لباس مناسبی آورده شود و از خانواده این افراد نیز تعهد گرفته می‌شود و اگر بار دیگر این اقدامات تکرار شود این افراد به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی در عین حال تصریح کرد: البته در برخی از موارد با افراد بدپوششی برخورد می‌کنیم که مانکن‌وار بوده و با غرض این نوع پوشش را انتخاب کرده‌اند که این افراد تحویل مراجع قضایی خواهند شد البته سعی داریم با گرفتن تعهد این مساله را حل کنیم

 جمع آوری ماهواره مطالبه مردمی

 وی جمع‌آوری تجهیزات دریافت از ماهواره را از دیگر موضوعات طرح امنیت اخلاقی عنوان کرد و افزود: یکی از مطالبات مردمی موضوع تجهیزات دریافت از ماهواره است که هماهنگی‌های لازم با مسئولان قضایی انجام شده و در این رابطه تنها دیش‌ها را جمع‌آوری نخواهیم کرد بلکه افراد را نیز به مراجع قضایی معرفی می‌کنیم.

 روزبهانی ادامه داد: پلیس با نیروی بیشتر و با هماهنگی مسئولان قضایی مبادرت به جمع‌آوری دیشهای ماهواره می‌کند و برای ورود به ساختمانها و برج‌ها هماهنگی قضایی دارد.

 اگرشکایت شود با سگ بازی  برخورد می شود

 رییس پلیس امنیت اخلاقی در رابطه با برخورد با سگ‌گردانی هم با بیان اینکه پلیس در برخی از مسائل ضابط قضایی است، افزود: در بحث سگ‌گردانی شاکی هم وجود دارد، به طور مثال در پارک‌ها پیش آمده است که سگ‌های مینیاتوری به افرادی حمله می‌کنند و همان‌قدر که صاحبان سگ‌ها اختیار دارند که سگ خود را بچرخانند، افراد حق دارند که شاکی باشند، البته در این رابطه موضوع نجس بودن و بهداشت نیز وجود دارد.

 وی ادامه داد: به طور مثال حتی مشاهده شده است که در ماه محرم برخی‌ها در حالی که به سگشان لباس مشکی پوشانده و آنها را در آغوش دارند به دنبال هیات‌ها راه می‌افتند، آیا نباید با چنین صحنه‌ای برخورد شود؟

 روزبهانی با بیان اینکه با چنین مواردی برخورد شده است افزود: به طور مثال افرادی که در خانه‌شخصی خود سگ نگهداری می‌کنند که آزار و اذیتی برای دیگران ندارد و در زمان خروج از منزل از سبدهای مخصوص استفاده کنند.

 وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر پلیس بنا بر شکایتها و با توجه به موضوعاتی که پیش می‌آید با سگ‌گردانی برخورد می‌کند.

 4545

کد خبر 149726

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • فرزاد خلیفه US ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۲/۱۹
  0 0
  آقا این مطالبه مردمی یعنی چی؟
 • بدون نام IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۲/۱۹
  0 0
  باید یک قانون بذارن که مردم سر ساعت 9 بخوابند . مسواک زدن هم فراموش نشه.
 • فاطمه IR ۰۴:۵۷ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۰
  0 0
  آره راست میگه! شدت و حدتش از سرو وضع خیابونهای تهران کاملا معلومه!
 • یک شهروند IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۸
  0 0
  کاملا موافق هستم مااز نظر مذهبی خانواده ای معمولی هستیم اما نگهداری سگ در اپارتمان واقعا نشان بی شعوری اشخاص و کم کاری نیروی پلیس است که ماهی 400 هزار تومان اجاره بدهیم توی سگ دونی زندگی کنیم به شخص هم که تذکر می دهی می گویی به پلیس 110 زنگ می زنم اصلا نمی ترسد