چه کنیم در مسافرت با جریمه یک میلیونی و ۵۰۰ هزارتومانی مواجه نشویم؟

ایسنا نوشت: با اعلام اسامی جدید شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی نام دو شهر دماوند و فیروزکوه نیز در لیست نارنجی‌ها قرار گرفته و این یعنی ورود خودروهای غیربومی به داخل این شهرها و خروج خودروهای بومی از آن، نیم میلیون تومان جریمه به دنبال خواهد داشت.

موضوعی که با توجه به قرارگرفتن این دو شهر در مسیری پرتردد ابهاماتی را برای شماری از مسافران شهرهای شمالی ایجاد کرده که رییس پلیس راهور ناجا به آن پاسخ داده است.

سردار سیدکمال هادیانفر با اشاره به به‌روزرسانی لیست شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی گفت:‌ برابر اعلام جدید ستادملی مقابله با کرونا ۱۲ شهر در وضعیت قرمز کرونایی و ۳۹ شهر در وضعیت نارنجی قرار گرفتند. همانطور هم که بارها اعلام شده ورود پلاک‌های غیربومی به شهرهای نارنجی نیم میلیون و شهرهای قرمز یک میلیون تومان جریمه درپی دارد. خروج پلاک‌های بومی از این شهرها نیز مشمول همین جریمه‌ها خواهد شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا درباره قرارگرفتن شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی در میانه مسیر سفر برخی از شهروندان نیز اظهارکرد:‌با توجه به تاکید ستادملی مقابله با کرونا مبنی بر پرهیز از سفر، درخواست ما نیز از شهروندان پرهیز از انجام سفر است. اما اگر آن دسته از افرادی که قصد انجام سفری ضروری یا مهم را دارند در مسیرشان با شهرهای قرمز و نارنجی مواجه شوند باید توجه کنند که وارد این شهرها نشده و از کمربندی این شهرها عبور کنند.

وی درباره ابهامات پیش آمده برای برخی از مسافران پیرامون نحوه عبور از دو شهر دماوند و فیروزکوه که جزو شهرهای دارای وضعیت نارنجی اعلام شده و فاقد کمربندی نیز هستند، گفت:‌ مسافرانی که در میانه مسیر خود به دو شهر فیروزکوه و دماوند می‌رسند باید توجه داشته باشند که ورود به این دو شهر ممنوع بوده و در صورت ورود جریمه خواهند شد. اما در مسیر گیلاوند به عنوان محور اصلی تردد بلامانع بوده و در محور فیروزکوه نیز مسافران تنها می‌توانند از این محور عبور کرده و اجازه ورود به شهر را ندارند.

هادیانفر افزود: تردد از این دو مسیر بلامانع بوده و خودروهایی که در طول مسیر خود با این دو شهر روبرو می‌شوند باید حتما از همین دو مسیر عبور کرده و از ورود به داخل شهر یا تردد از دیگر معابر خودداری کنند.

رییس پلیس راهور ناجا در مورد دیگر شهرها نیز گفت:‌ در دیگر شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی نیز تنها از کمربندی‌ها می‌تواند عبور کرد و نباید وارد شهر شد. اگر شهری کمربندی نداشت، تردد تنها از مسیری که پلیس مشخص کرده امکان پذیر خواهد بود.

به گفته وی، از زمان ابلاغ وضعیت جدید شهرها مسافران دارای خودروهای با پلاک غیربومی در شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی ۷۲ ساعت فرصت دارند تا از شهر خارج شده و در غیراینصورت مشمول جریمه خواهند شد.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1497610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • زاگرس IR ۲۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۱
  4 0
  جالبه خودشون ورود را ممنوع می کنند ، قانون میزارن بعد خودشون راه دور زدنش رو هم میگن به خدا مملکت نیست دیوانه خونه س
 • نیما IR ۲۳:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۱
  0 10
  خب اگه‌ میخوای جریمه یه تومنیو پونصدی مواجه نشی با ماشین شخصی سفر نکن‌مجبوری؟؟
 • مجاهد IR ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۲
  1 11
  سر بی کفایت هادیانفر مشکل بی کفایتی و رشوه گیری که در بین بیشترین پرسنل این نیرو مثل آفت رواج پیدا کرده حل کنید عرضه جمع کردن نداری بسم الله اعلام تا دوتا نیروی حزب اللهی بیان سازمان پلیس رو سر وسامان بدن
 • اسماعیل RO ۲۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۲
  0 0
  خلافی
 • جالبه واقعا DE ۰۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۳
  1 0
  جای اینکه نذارین مردم برن سفر دنبال راهی هستین ک جریمه هم نشن!!!
 • سید حسن IR ۰۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۴
  0 8
  اینترانتی سفر کنیم !!! گوگل و نقشه زمین....به هر شهری که دوست داریم برویم ...تازه تمام کوچه ها را دانه به دانه میدانیم که اسمش چیست
 • مصطفی IR ۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۴
  3 0
  اختلاص یااحتکار
 • US ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۷
  15 0
  فقط بلدین جریمه کنید مردم دیگه خسته شدن راهش تهیه واکسن هستش پول های حرام رو از مردم بگیرید
 • US ۱۳:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۷
  16 0
  به جای جریمه کردن واکسن بخرید مردم دیگه طاقت ندارند خدا رو خوش نمییاد
 • US ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۷
  12 0
  پسرمن اومده به من سر بزنه موقع برگشت به خونه خودش ۲۰۰ هزار تومن جریمه شده انشاالله ازحلقم تون بزنه بیرون