آقای فوتبالیست و دریافت نشان افتخار از رئیس جمهور/عکس

ورزش سه نوشت:روبرت لواندوفسکی ستاره خستگی ناپذیر بایرن مونیخ و تیم ملی لهستان، از رئیس جمهور این کشور نشان افتخار دریافت کرد.

روبرت لواندوفسکی ستاره 32 ساله بایرن مونیخ و تیم ملی لهستان، توقف ناپذیر نشان داده و چند شب پیش با وجود اینکه باوارایی ها در دقایق ابتدایی 10 نفره شدند، موفق به ثبت هت تریک شد. دومین هت تریک متوالی روبرت لواندوفسکی در بازی های خانگی بایرن مونیخ، او را به 35 گل در این فصل بوندسلیگا رساند. این بهترین عملکرد لواندوفسکی در بوندسلیگا است و او از آمار 34 گل فصل قبل خود نیز عبور کرد.


درخشش لوا باعث شد تا او امروز به دیدار آندره دودا رئیس جمهور لهستان رفته و یک نشان افتخار کسب کند. به دست آورده دوگانه داخلی و کسب قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا با بایرن و تصاحب عنوان مرد سال فوتبال جهان در سال 2020 همگی جزوی از کارنامه درخشان این بازیکن خستگی ناپذیر با بایرن است.


او به همین دلیل امروز نشان افتخار تولد لهستان (Order of Polonia Restituta) را از رئیس جمهور این کشور دریافت کرد. نشان افتخار تولد لهستان به نشانی در لهستان گفته می‌شود که توسط رئیس‌جمهور این کشور به افراد نظامی یا غیرنظامی و همچنین شهروندان خارجی که در زمینه‌های گوناگون موفق به کسب دستاوردهای ویژه‌ای شده‌اند اهدا می‌شود.

آقای فوتبالیست و دریافت نشان افتخار از رئیس جمهور/عکس


لواندوفسکی پس از دریافت این جایزه در کاخ ریاست جمهوری لهستان گفت: "مهم نیست که من تاکنون چقدر جام قهرمانی به دست آورده ام. در حال حاضر جاه طلبی من بالا است و نمی خواهم به موفقیت هایی که کسب می کنم، استراحت دهم.

آقای فوتبالیست و دریافت نشان افتخار از رئیس جمهور/عکس


هفته گذشته نیز ماتئوش موراویسکی نخست وزیر لهستان با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان تماس گرفت و خواستار آن شد که پس از بازی تیم های لهستان و انگلیس در رقابت های مقدماتی جام جهانی که در تاریخ 31 مارس و در ورزشگاه ومبلی برگزار می شود، لواندوفسکی و هم تیمی هایش را پس از ورود به خاک آلمان، از قوانین قرنطینه معاف کنند.

آقای فوتبالیست و دریافت نشان افتخار از رئیس جمهور/عکس


لواندوفسکی و کریستوف پیاتک از هرتا برلین در باشگاه های آلمانی بازی می کنند که این مسئله می توانست آنها را به دلیل قوانین و محدودیت های کرونایی آلمان در مورد سفر به انگلیس، از این مسابقه مهم بازدارد که بعداً اتحادیه فوتبال لهستان تایید کرد که هر دو بازیکن مجاز به رفتن به انگلیس هستند.

251 251

کد خبر 1497909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =