حسین انتظامی: به هموطنان اطمینان می‌دهم محیط سینماها امن هستند

حسین انتظامی، تاکید کرد سینماهای کشور از مراکزی هستند که توجه خاصی به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دارند. او از مردم خواست سالن‌های سینما را محیط امنی برای گذران اوقات فراغت خود بدانند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در دومین روز از سال ۱۴۰۰، حسین انتظامی، رییس سازمان سینمایی، با حضور در سینما ماندانا، به تماشای «خون شد» ساخته مسعود کیمیایی به عنوان یکی از فیلم‌های اکران نوروزی نشست.

انتظامی در حاشیه حضورش در سینما ماندانا گفت: «سال جدید را به همه هموطنان تبریک می‌گویم و امیدوارم امسال سال دلخوشی برای همه باشد.»

وی ادامه داد: «امروز برای خداقوت و تشکر از کسانی که در سینماها مشغول هستند آمدم. در یک سال گذشته که بیماری کرونا فضای کشور را درگیر کرده بود انصافا یکی از مراکزی که توجه خاص به رعایت دستورالعمل ها داشت سینماها بودند و از این جهت زحمات همکارانمان در سینماهای سراسر کشور شایسته قدردانی است.»

رییس سازمان سینمایی خاطرنشان کرد: «در طول یک‌سال گذشته با وجود این‌که سینماها تقریبا نیمه فعال بودند، رعایت دستورالعمل‌ها بسیار جدی مورد توجه سینماداران بود زیرا سلامت مردم برای‌شان اهمیت داشت و هیچ گزارشی در طول سال و در جشنواره فیلم فجر مبنی بر ابتلا به کرونا به دست ما نرسید، این درحالی است که از جشنواره فیلم فجر استقبال وسیعی شد و خوشبختانه مخاطبان سینما به‌دلیل این‌که قشر فرهیخته‌ای هستند خودشان توجه داشتند و رعایت کردند و همکاران ما در سینماها هم مسئولانه به دستورالعمل‌های کرونایی توجه داشتند.»

انتظامی افزود: «اگر دنبال توسعه فرهنگی و انسانی هستیم همه ما باید تلاش کنیم مصرف فرهنگی تحت تاثیر پدیده‌های تحمیلی کاهش پیدا نکند. یکی از جلوه‌های مصرف فرهنگی درکنار کتاب و مطبوعات و تأتر و موسیقی، حوزه سینما است که می‌دانید سینمارفتن خود یک آیین است.»

رییس سازمان سینمایی گفت: «به هموطنان اطمینان می‌دهم محیط سینما را امن بدانند و مجددا به همکارانم در سینماها تأکید می‌کنم با توجه به این‌که سلامت مردم موضوع مهمی است توجه ویژه‌ای داشته باشند.»

وی خاطرنشان کرد: «سال گذشته سال سختی برای ملت ایران، همه صنوف و قشرها به ویژه حوزه سینما در تولید و اکران بود. آسیب‌هایی به این کسب و کار هم وارد شد البته سازمان سینمایی با اصلاح اعتبارات خود بخشی از این  آسیب‌ها را مرتفع کند اما واقعیت این است که به دلیل امکانات محدود آن‌طور که در شان سینما بود نتوانستیم ظاهر شویم و از این جهت از خانواده سینما عذرخواهی می‌کنیم.»

انتظامی در پایان بیان داشت: «فیلم‌های جدیدی برای اکران نوروزی به ناوگان نمایشی کشور پیوستند. از عزیزانی که به این چرخه برای اکران کمک کردند تشکر می‌کنم. ستاد کرونا مستقر در سازمان سینمایی مصوبه ای برای حمایت از این فیلم ها و سینماداران داشت تا زمینه تشویق آنها برای نمایش فراهم شود.    

در این دیدار، محمدقاصد اشرفی، رئیس انجمن سینماداران و مالک سینما ماندانا نیز با تبریک سال جدید به همه مردم و به ویژه مخاطبان سینما، گفت: از حضور رئیس سازمان سینمایی در سینما ماندانا که موجب دلگرمی کارکنان این مجموعه و کل سینما شدند، تشکر و قدردانی می‌کنم.»

وی ادامه داد: «از مردم کشور به‌ویژه مخاطبان سینما که همیشه سینما را حمایت کردند تقاضا دارم سینما را تنها نگذارند زیرا همه پروتکل‌های بهداشتی در سینماها رعایت می‌شود و جای هیچ نگرانی وجود ندارد. سینماها جای بسیار امنی هستند و در ابتدای شروع و بین سانس‌ها ضدعفونی کامل صورت می‌گیرد.»

اشرفی یادآور شد: «امیدوارم پنج فیلمی که در سال جدید اکران شدند پرفروش باشند و موجب رونق اقتصادی سینماها شوند وخوشبین هستم که سینمای ایران بتواند جایگاه اصلی خود را پیدا کند.»

۵۷۵۷

کد خبر 1497927

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =