۰ نفر
۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰
شرایط و مزایای انتقال بیمه شخص ثالث

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: کارشناس بیمه در خصوص شرایط و مزایای انتقال تخفیفات بیمه شخص ثالث خودرو توضیحاتی ارائه داد.

یوسف پهلوانی فر کارشناس بیمه در خصوص انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث اظهار کرد: در برخی موارد مالکان هنگام فروش خودرو تخفیف بیمه شخص ثالث خود را منتقل می کنند اما در جریان این موضوع نیستند که در این صورت، سابقه خوب رانندگی آن ها به خریدار خودرو منتقل می شود.

این کارشناس بیمه گفت: تا چند سال پیش انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به‌خودروی دیگر امری سخت و ناممکن بود. از این رو  زمانی که شخصی قصد فروش خودرو را داشت، مجبور بود تا تخفیف ناشی از سال‌ها رانندگی بدون تصادف خود را در اختیار فرد خریدار خودرو قرار دهد. در نتیجه هنگام خرید خودرو جدید موظف به خرید حق بیمه کامل بود.

شرایط و مزایای انتقال بیمه شخص ثالث

وی ادامه داد: در حال حاضر بعضی از افرد به مسئله ذکر شده واقف نیستند. چند ماه پیش انتقادها در خصوص این مسئله افزایش یافت. از این رو بیمه مرکزی در دستوری صریح از شرکت‌های بیمه و شبکه‌های فروش آنها خواست تا به قانون عمل کنند.با وجود این دستور بیمه مرکزی همچنان برخی شرکت‌های بیمه در برابر انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث مقاومت می‌کنند.حتی  برخی از نمایندگان بیمه از این عدم آگاهی افراد استفاده کرده و  برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، مبلغی را به‌عنوان حق استعلام از مردم می گیرند.

این کارشناس بیان کرد: تخفیف عدم‌خسارت بیمه شخص ثالث را با انجام شرایطی می توان انتقال داد. اگر خودرویی که بیمه‌نامه  دارد و اسقاطی باشد، مردم باید بدانند که شرکت‌های بیمه نمی‌توانند و حق ندارد تخفیف عدم‌خسارت را درخصوص انتقال خودرو به‌صورت وکالتی منتقل کنند.

پهلوانی فرد بیان کرد: اگر فردی خودروی خود را فروخته و اقدام به خرید خودروی جدید نکرده است، تخفیف آن از بین نمی‌رود و در سوابق بیمه‌ای وی محفوظ خواهد ‌ماند. طبق  ماده ۶قانون بیمه شخص ثالث از تاریخ انتقال مالکیت وسیله نقلیه، کلیه حقوق و تعهدات ناشی از قرارداد بیمه موضوع این قانون به انتقال‌گیرنده منتقل می‌شود و انتقال‌گیرنده تا پایان مدت قرارداد بیمه، بیمه‌گذار محسوب می‌شود. 

223227

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1498263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =