۱ نفر
۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵
۸۰ نفر واکسن کرونای رازی دریافت کرده‌اند

ایسنا نوشت: معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی گفت: آزمایش‌های انسانی رازی کوو پارس، حدود یک ماه پیش، دهم اسفندماه با تزریق واکسن به دو داوطلب پیش قراول آغاز شد.

تاکنون بیش از ۴۰۰۰ نفر برای شرکت در کارآزمایی در سایت covid.rvsri.ac.ir ثبت نام و ۸۰ نفر واکسن دریافت کرده‌اند.

کارآزمایی بالینی واکسن رازی کوو پارس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی که از روز دهم اسفندماه با تزریق به نخستین گروه داوطلب آغاز شده است، در تعطیلات نوروز نیز با استقبال داوطلبان همراه بود.

به رغم آغاز تعطیلات نوروزی، گروهی دیگر از داوطلبان تزریق واکسن «رازی کوو پارس» با حضور در سایت کارآزمایی بالینی این واکسن واقع در بیمارستان رسول اکرم (ص) در فرایند کارآزمایی بالینی واکسن کرونای موسسه رازی مشارکت کردند.

دکتر محمد حسین فلاح مهرآبادی معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی در این باره گفت: با ادامه روند مطالعه کارآزمایی بالینی «رازی کوو پارس»، روز گذشته بیش از ۲۰ داوطلب دیگر به سایت مراجعه کردند که چهار نفر تزریق نوبت دوم، ۱۰ داوطلب واکسن نوبت اول داشتند و  ۱۰ نفر آنها با هدف غربالگری مراجعه کردند.

وی یادآور شد: در نتایج اولیه ارزیابی واکسن هم تاکنون عارضه‌ای در دریافت کنندگان واکسن دیده نشده و همانگونه که انتظار می‌رفت، این پلت فرم جزو بی ضررترین واکسن‌ها محسوب می‌شود.

فلاح‌مهرآبادی افزود: آزمایش‌های انسانی رازی کوو پارس، حدود یک ماه پیش، دهم اسفندماه با تزریق واکسن به دو داوطلب پیش قراول آغاز شد. تا کنون بیش از ۴۰۰۰ نفر برای شرکت در کارآزمایی در سایتcovid.rvsri.ac.ir ثبت نام و ۸۰ نفر واکسن دریافت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: واکسن رازی کوو پارس، تزریقی-استشاقی بوده و شامل دو دوز عضلانی در روزهای ۰ و ۲۱ و یک دوز هم استنشاقی در روز ۵۳  است.

گفتنی است داوطلبان برای شرکت در کارآزمایی بالینی می توانند با مراجعه به سایت covid.rvsri.ac.ir ثبت نام کنند که پس از بررسی اولیه با آنها تماس گرفته خواهد شد.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1498280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =