اگرچه رئیس مجلس تصور می​کرد که دولت تنها به تصمیم گیری درباره ادغام برخی وزارتخانه​ها پرداخته است اما با تذکرات نمایندگان دریافت که این ادغام​ها به وزرا ابلاغ شده و برخی از آنها وزارتخانه​شان را ترک کرده​اند.

به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی، در مواجهه با تذکرات پیاپی نمایندگان گفت: اگر دولت تصمیم گرفته باشد، ایرادی ندارد و می​توانند لایحهآن را به مجلس بیاورند و مصوبه بگیرند. ولی اگر تصمیمش را ابلاغ هم کرده باشد اشکال دارد.

وی بر این اساس معاون پارلمانی دولت را فراخواند تا به این نگرانی​ها پاسخ دهد.

محمدرضا میرتاج​الدینی هم توضیح داد که دولت به اصل صریح قانون برنامه پنجم عمل کرده است و در مورد ادغام​ها تصمیم گرفته و آن را به وزرای مربوطه ابلاغ کرده است. همانطور که به مجلس هم برای تطبیق قوانین ابلاغ کرده است.

لاریجانی که می​گفت این ابلاغیه هنوز به دست او نرسیده است، بار دیگر به او گفت: شما می​دانستید که درباره این موضوع از قبل هم اختلاف بود. از این رو باید ابتدا از مجلس مصوبه می​گرفتید و بعد آن را ابلاغ می​کردید. اگر بدون کسب مجوز از مجلس، آن را ابلاغ کرده​اید خلاف قانون است و باید جلویش را بگیرید. چون تبعات اجتماعی آن زیاد است.

وی از معاون احمدی​نژاد خواست تا این موضوع را پیگیری کند. اما میرتاج​الدینی باز هم تاکید کرد که دولت به وظیفه خودش عمل کرده است.

لاریجانی هم به وی متذکر شد که ابلاغ این قانون بدون کسب مجوز از مجلس هزینه زیادی دارد و باید جلوی آن گرفته شود.

/2929

کد خبر 149852

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • احمدي IR ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۰
  0 0
  آقاي لاريجاني لطف كنند و ژست نگيرند چرا كه دولت كارش را كرده و كمافي السابق نيازي به اظهار نظر مجلس نديده است.اگر لطف ميكردند و اين مجلس را تخته ميكردند خيالمان راحت ميشد.
 • علي IR ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۰
  0 0
  مید است مجلس به عواقب کارادغام وزارت نفت در نیرو یا به نوعی نابودی وزارت نفت با همه نظم و انضباطش اندیشیده باشد...به نظر میرسد بیشتر جنبه سیاسی دارد تا کار کارشناسی.. وقتی می بینند برای انجام تغییرات دلخواه خود بر وزارت نفت که در طول این سالها بیشترین جابجایی وزیر را داشته موفق نبودند و کارشناسان و دلسوخته های وزارت نفت جلو آنها ایستادند تا نابودی صنعت نفت را نبینند حالا تنها روشی که می توان بدان وسیله صنعت نفت را آنگونه که میخواهند در آورند به ادغام در نیرو رو آورده اند.
 • بدون نام IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۰
  0 0
  ان وقت چه طور بودجه بندی بر اساس وزرات خانه هایی صورت گرفته که دیگر وجود خارجی ندارند. این را مجلس جواب دهد
 • محصل IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۰
  0 0
  محبوبیت احمدی نژاددربین مردم ایران ودنیا،بعضی ها راخفه کرده...
 • بدون نام IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۰
  0 0
  جدیت مجلس ستودنی است
 • سهراب IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۰
  0 0
  خيلي بيشرفي كه كامنت منو هروقت دلت نميخواد نميذاري بزدل ترسو مگه چي گفته بودم؟؟؟؟؟؟؟؟
 • جانم فدای احمدی نژاد IR ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۲/۲۱
  0 0
  احمدی نژاد تمام وکمال ملت است اینقدر چوب لای چرخش نکنید یک کم هم به مردن فکر کنید آقایون سیاسی