بارش پراکنده در ۱۰ استان کشور؛ سرما برمی‌گردد

ایسنا نوشت: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش پراکنده و وزش باد شدید در ۱۰ استان کشور طی امروز(۶ فروردین) خبر داد.

صادق ضیائیان اظهارکرد: امروز جمعه (۶ فروردین) در شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، لرستان، مرکزی، قم، اصفهان، سمنان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و در مناطقی از شمال غرب ابرناکی، بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: شنبه (۷ فروردین) علاوه بر این مناطق به‌تدریج با شمالی شدن جریان‌ها روی دریای خزر بارش و کاهش نسبی دما در سواحل شمالی آغاز می‌شود و دریای خزر مواج خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه در این روز در شمال خراسان رضوی بارش شدت خواهد داشت، گفت: یکشنبه (۸ فروردین) بارش در نوار شمالی کشور ادامه خواهد داشت و در شرق سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شدت خواهد گرفت و سواحل شرقی دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیائیان طی فردا و پس فردا (۷ و ۸ فروردین) در نوار شمالی کشور کاهش محسوس دما بین ۶ تا ۱۲ درجه سانتیگراد رخ می‌دهد.

وی اضافه کرد: دوشنبه و سه‌شنبه (۹ و ۱۰ فروردین) در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، غرب سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و سایر مناطق کشور آسمان صاف و آرام خواهد بود. در روزهای جمعه و شنبه در برخی نقاط شرق و جنوب شرق وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و شمال خلیج فارس نیز به سبب وزش باد شدید مواج خواهد شد.

ضیائیان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۷ فروردین) قسمتی ابری تا نیمه ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد شدید گاهی رگبار باران با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و در روز یکشنبه (۸ فروردین) صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات وزش باد با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1498776

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =