۳ نفر
۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
بایدن نگران روابط خوب پوتین و اردوغان است

ایسنا نوشت:رئیس جمهور آمریکا در جریان نشست مجازی شورای اروپا نگرانی‌های کشورش را نسبت به روابط نزدیک ترکیه با روسیه ابراز کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت: جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در جریان این نشست مجازی با همتایانش از کشورهای عضو اتحادیه اروپا اعلام کرد که واشنگتن از اینکه دموکراسی ترکیه همزمان با نزدیک‌تر شدن روابط آنکارا با مسکو در حال پس رفت است، بسیار نگران است.  

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: بایدن همچنین در این نشست تمایل واشنگتن برای همکاری با اتحادیه اروپا در زمینه سیاست خارجی مشترک نسبت به روسیه و چین را ابراز کرد.

کاخ سفید افزود: بایدن همکاری نزدیک‌تر در چالش‌های مشترک را از جمله مبارزه با کووید ۱۹، مبارزه با تهدید تغییرات آب و هوا، تعمیق روابط اقتصادی‌مان و تضمین اینکه دموکراسی‌ها به جای حکومت‌های خودکامه قوانین این مسیر را تعیین می‌کنند، خواستار شد. بایدن همچنین تمایل خود را برای همکاری در زمینه منافع سیاست خارجی مشترک از جمله چین و روسیه ابراز کرد. به علاوه بایدن بر لزوم ادامه همکاری آمریکا-اتحادیه اروپا در خصوص ترکیه، قفقاز جنوبی، شرق اروپا و غرب بالکان تاکید کرد.

312 310

کد خبر 1498816

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =