۰ نفر
۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۳
خاموشی بلندترین برج ایران در «ساعت زمین»

چراغ‌های برج میلاد همزمان با رویداد جهانی «ساعت زمین» در روز شنبه ۷ فروردین ماه خاموش می‌شود!

یه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روابط عمومی برج میلاد اعلام کرد: ساعت زمین یک رویداد جهانی سازماندهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت (World Wide Fund for Nature) است که در آن سازه‌ها و ساختمان‌های معروف جهان از ساعت ۲۰:۳۰تا ۲۱:۳۰  ‌در آخرین شنبه ماه مارس، به مدت یک ساعت چراغ‌ها و تجهیزات الکترونیکی غیر ضروری خود را با هدف آگاهی‌بخشی در مورد تغییر اقلیم و حفظ انرژی، خاموش می‌کنند.

بر این اساس برج میلاد تهران به عنوان ششمین برج مخابراتی دنیا و"بام فرهنگ و هنر کشور" در حمایت از محیط زیست جهانی در این روز چراغ‌هایش خاموش می‌شود.

امسال نیز به روال سال‌های گذشته چراغ‌های این برج در تاریخ شنبه ۷ فروردین ماه  مصادف با آخرین شنبه ماه مارچ، از ساعت ۲۰:۳۰  الی ۲۱:۳۰  برای حفاظت از  محیط زیست خاموش می‌شود. 

صندوق جهانی طبیعت، بزرگترین اتحادیه بین‌المللی در زمینه حفاظت از محیط زیست است که در سال ۱۹۶۱ میلادی در سوئیس تأسیس شد و این رویداد نمادین برای نخستین بار در سال ۲۰۰۷ میلادی توسط این صندوق جهانی از استرالیا آغاز شد، در این سال ۲/۲ میلیون نفر در شهر سیدنی برای حمایت از اقدامات مربوط به تغییرات آب و هوا  تشویق شدند تا چراغ‌های غیر ضروری را به مدت یک ساعت خاموش کنند. 

پس از آن در سراسر جهان این اقدام مورد استقبال عمومی قرار گرفت و در این راستا چراغ‌های برج ایفل در پاریس، ‌برج ساعت بیگ بن در لندن، خانه اپرای سیدنی، ساختمان امپایر استیت در منهتن، کاخ باکینگهام در لندن، ‌ تماشاخانه کولوسئوم در رم و کاخ ادینبورو در شهر ادینبورو به مدت یک ساعت خاموش می‌شوند و در ایران نیز همراهی با این رویداد جهانی از سال ۱۳۹۰ با خاموش شدن چراغ‌های برج میلاد آغاز شده است.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1498876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =