رویداد «ساعت زمین» در آذربایجان‌غربی هم اجرا می‌شود

همزمان با رویداد "ساعت زمین"، شرکت توزیع برق آذربایجان‌غربی از هموطنان خواست با خاموش کردن یه ساعته لامپ و روشنایی‌های غیرضروری به این رویداد بپینوندند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، همزمان با رویداد "ساعت زمین"، شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی ضمن همراهی با این اقدام جهانی از عموم مردم استان خواست تا با خاموش کردن لامپ‌ها و وسایل برقی غیرضروری در این ساعت، در این رویداد بین‌المللی شرکت کنند.   

به منظور همراهی با این حرکت جهانی به مناسبت رویداد جهانی "ساعت زمین" برق نمای ساختمان های اداری شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی به مدت یک ساعت خاموش می‌شود.  
شنبه مورخ ۷ فروردین ماه سال ۱۴٠٠ از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه تا ۲۱ و ۳۰ دقیقه، به مدت یک ساعت، به صورت سراسری با انتخاب خاموشی آگاهانه پیام حفاظت از زمین برای همه مردم گوشزد می‌شود.
شایان توجه است طرح ساعت زمین به عنوان یک ایده نمادین جهت صرفه‌جویی در مصرف انرژی و به تبع آن کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در آخرین شنبه ماه مارس هر سال برگزار می‌شود که شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی امسال نیز طبق روال گذشته با این حرکت همراهی می‌کند.
لازم بذکر است مردم استان نیز با خاموش کردن لامپ‌ها و وسایل برقی غیرضروری در این ساعت می‌توانند در این طرح جهانی مشارکت کنند.

48

کد خبر 1499123

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =