استاندار همدان از بازگشت ۱۲۰ واحد تعطیل شده به چرخه تولید و اشتغال خبر داد

استاندار همدان گفت: ۱۲۰ واحد تولیدی تعطیل شده در این استان مجددا به چرخه تولید و اشتغال برگردانده شد.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان همدان ؛ سید سعید شاهرخی با اعلام این خبر تاکید کرد: تمام ظرفیت‌های اقتصادی، بانکی و اداری استان برای حمایت وپشتیبانی همه جانبه از تولید و رفع موانع آن در سال جدید بکار گیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بیش از سه هزار میلیارد تومان سرمایه برای احداث واحدهای صنعتی معدنی توسط بخش خصوصی در استان جذب شد.

استاندار همدان افزود: این میزان سرمایه گذاری در سال گذشته محقق شد که بخشی از آن به ثمر نشست و مابقی طرح‌ها در حال احداث است. 

شاهرخی تصریح کرد: در حوزه فرآوری سنگ‌های معدنی طرح‌های مهمی در حال اجراست که در ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام‌فروشی مواد معدنی استان همدان بسیار اثرگذار است. 

وی یادآور شد: از ۶۷ نوع ماده معدنی کشور ۳۰ نوع در معادن همدان استخراج و فرآوری می‌شود و در مجموع همدان حدود ۲ میلیارد تن از ذخیره ۶۰ میلیارد تنی اکتشاف شده کشور را داراست.

استاندار همدان با اعلام اینکه مرکز شبانه روزی فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی در استان همدان راه اندازی شده که باید فعالیت آنها تقویت شود، اضافه کرد: مرکز فوریت‌های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی در استان که از سال گذشته به‌صورت شبانه روزی راه اندازی شده، در اختیار تولیدکننده ها است و اگر با مشکلی روبرو شوند، به مراجع بالاتر ارجاع داده می شوند.

استاندار همدان اظهار داشت: دولت تدبیر و امید به تاسی از فرامین و شعارهایی که رهبری انقلاب تعیین فرمودند اولویت خود را توجه به معیشت مردم و ایجاد اشتغال از طریق حمایت از تولید، سرمایه گذاری و رفع موانع تولید قرار داده است.

شاهرخی گفت: در سند سه ساله استان رویکرد اشتغال، توسعه و جهت‌گیری‌ها مشخص شده که در ۲ سال گذشته اهداف آن به طور کامل محقق شده است و سال باقی مانده را با جدیت و توان مضاعف دنبال می کنیم. 
 
وی افزود: در این سند با بهره گیری از ظرفیت های استان دنبال ارتقای معیشت و رفع موانع تولید، هستیم.

استاندار همدان تاکید کرد: برای حمایت از تولید چند کار مهم همزمان دنبال می شود که نخست حمایت از سرمایه گذار و سرمایه گذاری  جدید با توجه به ظرفیت های موجود در حوزه صنعت، معدن، تجارت، کشاورزی و گردشگری است.

شاهرخی افزود: شرایط را باید به گونه ای مهیا کرد که سرمایه گذاران علاقمند و خوشنام در استان حضور یابند و جلب سرمایه گذار برای احیا و احداث واحدهای جدید ضروری است.

48

کد خبر 1499398

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =